ZEBRANO PRAWIE 3,5TYS. PODPISÓW. PIERWSZY ETAP ODWOŁANIA BURMISTRZA MICHALAKA

PRACOWNICY PWIK MUREM ZA PREZESEM ANDRYSIAKIEM

Zbliża się referendum w sprawie odwołania burmistrza Ostródy. Dzisiaj komisarz Delegacji Wyborczej Krajowego Biura Wyborczego otrzymał listy z podpisami mieszkańców Ostródy.

Jest ich prawie 3500. W poniedziałek, 20 stycznia br., Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania burmistrza Zbigniewa Michalaka przekazali komisarzowi Państwowego Biura Wyborczego w Elblągu podpisy mieszkańców. Musieli zebrać 10 procent podpisów wyborców uprawnionych do głosowania, którzy poparli tę inicjatywę, aby referendum mogło się odbyć. W Ostródzie jest około 26 000 głosujących, dlatego musieli oni zebrać prawie 2600 podpisów i złożyć je w ciągu 60 dni od zgłoszenia inicjatywy referendalnej w delegacji KBW w Elblągu. Zebrali 3490, czyli ponad 30 procent więcej niż wymaga tego procedura.

Komisarz wyborczy ma 30 dni na sprawdzenie podpisów mieszkańców. Następnie powinien ustalić datę referendum – w ciągu 50 dni. Najprawdopodobniej będzie to przełom marca i kwietnia.

Referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 3/5 liczby zaangażowanej w wybór odwoływanego organu. W listopadzie ubiegłego roku, w drugiej turze wyborów burmistrza Ostródy, głosować poszło ponad 11,2 tys. osób, które stanowiły około 43 procent uprawnionych do głosowania (26,178 osób). Aby osiągnąć wymagane 3/5, ponad 6,7 tys. osób musi pójśćc do urn. Spośród nich większość musi głosować za odwołaniem, aby referendum było skuteczne.

1 comments

Zemsta za przegrane wybory!!! Organizatorzy przyzwyczajeni do rządów poprzednika z układami Nie Mogą pogodzić się z Dobrze rządzonym Miastem. Bez układów ale w stylu profesjonalnym.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.