ZMIANA PODEJŚCIA. BURMISTRZ OGŁOSIŁ, ŻE CHCE POROZUMIENIA WS. KOMUNIKACJI PODMIEJSKIEJ

ZMIANA PODEJŚCIA. BURMISTRZ OGŁOSIŁ, ŻE CHCE POROZUMIENIA WS. KOMUNIKACJI PODMIEJSKIEJ

Oficjalny profil Urzędu Miasta poinformował o chęci Burmistrza do wypracowania porozumienia ws. komunikacji podmiejskiej.

Przypominamy, że od 7 września Autobusy Komunikacji Miejskiej nie dojeżdżają do przystanków położonych na terenie Gminy Miejskiej Ostróda. Burmistrz Michalak i Wójt Fijas nie porozumieli się w sprawie stawki za wozokilometr – Ta wynosiła 5zł. Wójt nie podpisał aneksu do umowy zwiększającego kwotę do 8zł (został przesłany do Urzędu Gminy Wiejskiej 29 lipca, zawarta w nim była prośba aby Wójt podjął decyzje w ciągu 3 dni – do 1 sierpnia). Wskutek tego nieporozumienia umowa pomiędzy gminami została zerwana.

Na piątkowej konferencji prasowej Zbigniew Michalak zaproponował, że do końca roku autobusy mogą kursować przy pierwotnej stawce. Jednak pod koniec roku trzeba będzie przysiąść do rozmów z Wójtem i wypracować nowe ustalenia.

Pozostaje życzyć obu włodarzom, aby znaleźli consensus w tej istotnej dla mieszkańców sprawie.

Przypominamy, że w środę (18.09) Rada Miejska w komplecie wezwała Burmistrza do zawarcia porozumienia z Wójtem w sprawie komunikacji podmiejskiej.

Foto: Miasto Ostróda

Poniżej materiał telewizji Rzecz Jasna, przedstawiający stanowisko obu stron, terminy wpływania pism do obu Urzędów:

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.