DRUGI W POLSCE STERYLKOBUS TRAFIŁ DO GMINY DĄBRÓWNO

DRUGI W POLSCE STERYLKOBUS TRAFIŁ DO GMINY DĄBRÓWNO
Nowy sterylkobus otrzymało Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt, działające na terenie Gminy Dąbrówno. Jest to drugi sterylkobus działający na terenie Polski.

W dniu 3 października 2020 r., przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie, Stowarzyszenie Obrona Zwierząt z Jędrzejowa, przekazało w użyczenie Stowarzyszeniu Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt nowy Sterylkobus z wyposażeniem. Po gruntownym przeszkoleniu obdarowana organizacja od razu przystąpiła do działania.
4 października w Dąbrównie, przeprowadzona została pierwsza akcja kastracji mobilnych.
Wykastrowano i wysterylizowano w sumie 43 zwierzęta z terenu Gminy Dąbrówno. W akcję zaangażowano członków Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt, członków Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, lekarzy z Gabinetu Weterynaryjnego doktora Mariusza Kurasa, Wolontariuszy oraz pracowników Urzędu Gminy w Dąbrownie. Bezdomność zwierząt jest ogromnym problemem, który dzięki akcjom kastracji i sterylizacji zwierząt można zminimalizować. Zachęcamy wszystkie Gminy do współpracy w ramach programu „nadjeżdża sterylkobus, mobilna sterylizacja psów i kotów”.
Źródło: Gmina Dąbrówno

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.