SERIAL „MISJA NATURA” NA ANTENIE TVP 2

SERIAL "MISJA NATURA" NA ANTENIE TVP 2

Od 10 lutego 2017 r. na antenie telewizyjnej Dwójki można oglądać serial „Misja Natura” zrealizowany przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projektowi patronuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie.

Pierwszy odcinek serialu poświęcony był obszarowi Natura 2000 Kurze Grzędy. Na kolejny odcinek pt. Zatoka Pucka i Półwysep Helski zapraszamy w piątek 17 lutego o godzinie 6.30. W drugim odcinku ekipa serialu wybiera się nad Bałtyk. Gosia i Romek zwiedzają rezerwat Beka i pozostałości po dawnej osadzie rybackiej. Następnie udają się do kolonii mew srebrzystych, które osiedliły się na terenie starej torpedowni w Babich Dołach i do fokarium na Helu.

SERIAL "MISJA NATURA" NA ANTENIE TVP 2
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów projektu „Misja Natura”

Serial „Misja Natura” to cykl 12-stu odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Serial kieruje uwagę odbiorców na bardziej i mniej znane zakątki Polski, które odwiedzą Gosia (Małgorzata Kosik) i  Romek (Romuald Mikusek) w celu wykonania określonych misji. W serialu pokazane zostaną cenne przyrodniczo miejsca z całej Polski: Dolina Baryczy, Dolina Noteci, Zalew Szczeciński, Dolina Bugu, Góry Stołowe, Góry Słonne i Pogórze Przemyskie, Puszcza Knyszyńska, murawy kserotermiczne Wyżyny Miechowskiej, Pieniny oraz Pustynia Błędowska i Poligon Orzysz.

Więcej informacji o Misja Natura na stronie: www.misjanatura.fwie.pl.

 

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.