TYROWO: POLICJANCI Z WIZYTĄ W ZESPOLE PRZEDSZKOLNO – SZKOLNYM

TYROWO: POLICJANCI Z WIZYTĄ W ZESPOLE PRZEDSZKOLNO - SZKOLNYM

Jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych? Dlaczego warto nosić elementy odblaskowe? Do czego służby policyjny lizak? Na te i wiele innych pytań odpowiedział dzielnicowy podczas spotkania z dziećmi z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Tyrowie.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęły się również policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

Nietypową lekcję o bezpieczeństwie odbyły ostatnio dzieci z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Tyrowie. Uczniów odwiedził tamtejszy dzielnicowy- asp. Krzysztof Rogowski.

Policjant opowiedział, na czym polega jego praca i czym zajmuje się na co dzień. Funkcjonariusz omówił również zasady bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, domu, szkole jak i na podwórku.

Ogromną atrakcją a zarazem niespodzianką dla dzieci były policyjne motocykle, na których przyjechali policjanci ostródzkiej drogówki. Każdy z uczniów miał możliwość poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz i usiąść za kierownicą tych pojazdów.

Akcja „bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo, Tato,

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
  • ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,
  • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu,

  • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierujący pojazdami,

  • w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.