10 SPOSOBÓW JAK UJARZMIĆ STRES

10 SPOSOBÓW JAK UJARZMIĆ STRES

Stres utożsamiany jest tylko z reakcją emocjonalną czyli ze zdenerwowaniem. Stres, to jednak coś więcej. Jest wiele rodzaju stresu.

Stres emocjonalny jest tylko jednym z możliwych jej odmian. Możemy doświadczać stresu w pracy, w domu w rodzinie. Stres jest jednym z powodów powstawania wielu schorzeń. Choroby takie, jak nadciśnienie tętnicze, zawały mięśnia sercowego, otyłość, nerwice, depresje a nawet nowotwory, mają duży związek z przewlekłym stresem. Stres powoduje pobudzenie całego układu hormonalnego, który oddziałuje na cały organizm.

Dlatego warto poznać jak stres na nas działać i co zrobić aby uniknąć jego szkodliwego działania. Oto 10 zasad jak ujarzmić stres:

  1. Nie obwiniaj, nie potępiaj siebie i innych.
  2. Stres bardzo często powstaje w pracy dlatego trzeba zrobić wszystko, aby praca dawała nam satysfakcję i warunki pracy były w niej optymalne.
  3. Aktywność fizyczna jest to znakomity sposób na rozładowanie stresu. Nie musi być długi trening czasami wystarczy kilkunastominutowy spacer lub inna forma aktywności fizycznej ważne aby była systematyczna.
  4. Uzupełnienie witamin oraz minerałów. Stres powoduje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy takie jak witamina C, witaminy z grupy B a także minerały magnez, selen, czy potas.
  5. To także bardzo dobry sposób na rozluźnienie organizmu, wyciszenie oraz uspokojenie.
  6. Jeżeli coś Ciebie stresuje to zrób. Bardzo często stresuje nas to o czym myślimy, że powinniśmy to zrobić. Jednak obawiając się tego nie robimy tego odkładamy na później. To powoduje narastanie stresu, bo strach ma wielkie oczy. Najlepiej zrobić to od razu jako pierwszą rzecz, wtedy napięcie się zwiększy.
  7. Uśmiechaj się. Jeżeli uśmiechamy się do ludzi, To oni uśmiechają się do nas. To powoduje rozluźnienie, to powoduje poprawę relacji. To nic nie kosztuje. Ludzie odwzajemnią się nam tym samym.
  8. Wypracuj sobie nawyki ułatwiające Ci życie. Wiele stresów sami sobie przysparzamy przez nasze nawyki. Na przykład jeżeli coś odkładamy na później to mamy potem dużo spraw do pozałatwiania w ostatniej chwili i przeżywamy trudne chwile, których mogliśmy uniknąć.
  9. Wyprostuj się. Stań przed lustrem, popatrz na się i przyjmij wyprostowaną postawę. Od razu nabierzesz pewności siebie i w tej postawie trudno będzie Ci narzekać, łatwiej się jest się uśmiechnąć i świat będzie wyglądał bardziej przyjaźnie.
  10. Stosuj naturalne preparaty poprawiające stan emocjonalny zamiast leków uspokajających. Bardzo dobre rezultaty przynoszą Esencje kwiatowe Bacha. Działają one na konkretne nasze emocje i pozwalają nad nimi zapanować .

 

Więcej na ten temat stresu na moim blogu http://waldemarpawlowski.pl/10-sposobow-jak-ujarzmic-stres/

Pozdrawiam lekarz Waldemar Pawłowski  

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.