24 KG NA PLECACH I SAMOTNE NOCE W LESIE ZAOWOCOWAŁY ŚWIETNYMI ZDJĘCIAMI

24 KG NA PLECACH I SAMOTNE NOCE W LESIE ZAOWOCOWAŁY ŚWIETNYMI ZDJĘCIAMI
Spędzić noc na łonie natury? Brzmi jak dobry pomysł na letni biwak.

Dla ostródzkiego fotografa to jednak coś więcej, niż relaks i  obcowanie z przyrodą. To sposób na zrobienie dobrych zdjęć. Tomasz Buczko postanowił spędzić kilka nocy w lesie na terenie naszego powiatu, spędzając każdą noc w innym miejscu. Przy okazji w każdym z nich, wykonywał zdjęcia przyrody. Samotny sposób na spędzenie czasu nie byłby taki dziwny, gdyby nie pogoda. To w październiku zdecydował się na realizację swojego pomysłu. Oprócz bagaży z aparatem, musiał także nosić bagaże, które pomogą mu przetrwać chłodne październikowe noce. Waga całego ekwipunku wynosiła 24 kg.
Łącznie na piechotę pokonał 54 km (127 121 kroków) rozbijając namiot w 5 miejscach (J. Czarne – Rezerwat Jeziora Czarnego, J. Dreńskie, J. Czarne – Rezerwat Jeziora Długiego, Jezioro Czarne koło Plichty, Piaskowa Woda koło miejscowości Buńki). W tym czasie wykonał 5 udanych sesji, fotografując te piękne miejsca.
Mam dwie pasje, graniczące z obsesją czyli fotografia krajobrazu oraz bushcraft*, które ze sobą łączę, a sama wyprawa po rodzinnym terenie powiatu ostródzkiego była sprawdzianem umiejętności i ekwipunku przed planowanymi w przyszłym roku wyprawami do Państw skandynawskich – dodaje Tomasz.
Warto dodać, że w dniu 22 listopada 2020 roku Polski Związek Fotografów Przyrody dokonał wyróżnienia zdjęcia Tomasza Buczko w konkursie Wizje Natury 2020.
red.
*Dla wyjaśnienia, bushcraft to nie to samo co survival. Z definicji „Bushcraft to wiedza i umiejętności wykorzystywania naturalnych zasobów, które pozwalają przetrwać i żyć na łonie natury w zgodzie z otoczeniem. Bushcraft to sztuka wykorzystywania tych zasobów w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, bez zbędnego naruszania naturalnej równowagi. Bushcraft daje szansę poznać umiejętności, które były drugą naturą dla naszych przodków, a w wielu regionach świata są wykorzystywane nadal przez rdzenne plemiona.”

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.