WSPANIAŁY GEST MIŁOSZA Z MAŁDYT. ZAPUŚCIŁ WŁOSY I ODDAŁ JE CHORYM NA RAKA

WSPANIAŁY GEST MIŁOSZA Z MAŁDYT. ZAPUŚCIŁ WŁOSY I ODDAŁ JE CHORYM NA RAKA

12 -letni mieszkaniec naszej Gminy – Miłosz Szczepański podjął się godnej naśladowania inicjatywy.

Chłopiec trzy lata temu usłyszał o działaniach organizowanych przez studentów na rzecz osób chorych na raka. Ogólnopolska akcja pn. „Daj włos!” ma na celu wsparcie tych, którzy zmagają się z chorobą. Miłosz, wspierany przez rodziców, podjął decyzję, że zapuści włosy i przekaże je na peruki. Tak też zrobił. W piątek 12.07.2019 ściął włosy i przekazał fundacji Rak’n’Roll, która na co dzień podejmuje działania na rzecz poprawy jakości życia chorych z nowotworami. Miłek chce dzielić się z potrzebującymi, dając naprawdę niewiele – włosy. Taki dar jest niezwykle cenny dla osób, które własne włosy utraciły na skutek leczenia. Dzięki chłopcu ktoś będzie miał lepsze samopoczucie, co nie jest bez wpływu na rokowania w walce z chorobą.

W programie może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.
Jak mówi Miłosz: ”fajnie jest robić dobre rzeczy, ale najbardziej cieszy mnie to, że zainspirowałem dwóch moich kolegów, którzy postanowili zrobić to samo„.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.