OSTRÓDZKI SZPITAL BĘDZIE MIAŁ NOWE SKRZYDŁO

OSTRÓDZKI SZPITAL BĘDZIE MIAŁ NOWE SKRZYDŁO

Szpital w Ostródzie szykuje się do rozbudowy. Według projektu, powstanie nowe skrzydło na miejscu obecnego parkingu od strony ul. W. Jagiełły. Wszystko ma kosztować 11-12 mln złotych. Rozbudowa szpitala ma się zakończyć w 2022 roku.

Wstępna wizualizacja i dokumentacja projektowa już jest. Do końca miesiąca szpital musi przygotować wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Liczy na dofinansowanie w wysokości ok. 4 mln złotych. Pozostałe źródła finansowania inwestycji to środki własne szpitala i kredyt, jaki na ten cel zaciągnie.
Co powstanie w nowym skrzydle? Dwukondygnacyjna inwestycja o powierzchni około 1600 metrów kwadratowych jest zaplanowana dwuetapowo. W pierwszej kolejności powstanie parter skrzydła. Tam znajdą się izba przyjęć z poczekalnią, rejestracją i wydzieloną częścią dla dzieci. Będą sale zabiegowe, gipsownia, gabinety lekarskie i zaplecze socjalne dla personelu i pacjentów.
Także pomieszczenia do szybkiej diagnostyki pacjentów – pracownie endoskopowa i USG oraz izolatka. Skrzydło będzie miało bezpośrednie wejście z zewnątrz budynku, by pacjenci mogli korzystać z poradni, bez potrzeby wchodzenia do głównego budynku szpitala.
Na piętrze budynku będzie wyłącznie ortopedia – na 800 metrach kwadratowych – z salą zabiegową, salami dla pacjentów wyposażonymi w węzły sanitarne, gotowymi na przyjęcie ponad 20 pacjentów. Ze względu na epidemię koronawirusa i inne choroby zakaźne, powstaną też izolatki z drzwiami-śluzami oddzielającymi zarażonych pacjentów od reszty oddziału. Po obu stronach nowego skrzydła będą dwie duże klatki schodowe – takie są wymogi bezpieczeństwa.
Źródło i więcej informacji: Gazeta Olszyńska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.