ABW ZAJMUJE SIĘ TEMATEM KONCERTU NEONAZISTÓW W OSTRÓDZIE

ABW ZAJMUJE SIĘ TEMATEM KONCERTU NEONAZISTÓW W OSTRÓDZIE

Szefowie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powiatu ostródzkiego dyskutowali o możliwym koncercie zespołów neonazistowskich. Z doniesień wynika, że takie wydarzenie zaplanowano w Ostródzie na najbliższą sobotę.

Właściciel tawerny nad jeziorem Drwęckim, w której miała odbyć się ta impreza, kiedy dowiedział się z kim naprawdę ma do czynienia, wypowiedział umowę najmu. Nieoficjalnie wiadomo, że koncert miały dać trzy zespołu: Nordica, Obłęd i Odwet. Ten ostatni znany jest m.in. z piosenki pod tytułem: „Ku Klux Klan”.

Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powiatu odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Uczestniczył w nim m.in. Wojciech Paliński, przewodniczący Rady Powiatu Ostródzkiego.

Robimy wszystko, żeby to bezpieczeństwo zapewnić. Nie ma żadnych symptomów aby móc się niepokoić w tym zakresie

– mówił Radiu Olsztyn.

Przewodniczący był pytany przez dziennikarzy także o to, co stanie się, jeśli do spotkania neonazistów dojdzie w innym miejscu. – Służby na bieżąco monitorują sytuację – odpowiedział. Wiadomo, że sprawą zajmuje się też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego

3 komentarze

Gdzie w Tawernie pomieści się tyle ludzi, bo tawerna jest jedna koło smródki. Tu chyba mowa o lokalu u Zdzicha od strony dworca ale to nigdy nie była Tawerna tylko zwykła buda zbita z desek.

ma szczęście że wypowiedział umowę , bo latem nie miałby klientów w swojej marinie i hostelu

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.