AWANSE DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ POWIATOWYCH

AWANSE DLA NAUCZYCIELI SZKÓŁ POWIATOWYCH
Awanse dla nauczycieli szkół powiatowych.

W dniu 22 września br. Starosta Ostródzki uroczyście wręczył nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Ostródzki akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Awansowani nauczyciele złożyli ślubowanie w obecności Zarządu Powiatu w Ostródzie.
Aby uzyskać awans na wyższy stopień, nauczyciele musieli wcześniej odbyć w szkole staż w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy, zakończony pozytywną oceną, a następnie zdać egzamin przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Zarząd Powiatu w Ostródzie.
Podczas egzaminu nauczyciele prezentowali swój dorobek zawodowy, wiedzę z zakresu pracy nauczyciela, znajomość prawa oświatowego i umiejętność posługiwania się narzędziami multimedialnymi.
O awans na stopień nauczyciela mianowanego ubiegało się 5 nauczycieli. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin. Awans na kolejny stopień w zawodowej ścieżce wiąże się dla nauczycieli z wyższym wynagrodzeniem zasadniczym.
Wszystkim nauczycielom, którzy uzyskali w tym roku stopień nauczyciela mianowanego, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju zawodowego oraz sukcesów w pracy pedagogicznej.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.