Aktualnie w Gminie Ostróda odbywają się wybory sołtysów i rad sołeckich. Poniżej bieżące informacje z dokonanych wyborów w poszczególnych sołectwach.
Sołectwo | Sołtys | Rada Sołecka |
Zajączki | Zbigniew Burdach | Górczyk Edyta
Perczyńska Monika Szypczyński Grzegorz |
Ryn | Dorota Szymańska | Dias Marzena
Cherkowska Teresa Jędrzejewska Agnieszka |
Giętlewo | Tomasz Wiszniewski | Grzesiak Dariusz
Cherkowska Lidia Malina Benedykt |
Pietrzwałd | Marcin Jabłonowski | Kłosowski Mirosław
Maliszewski Zbigniew Wilbrandt Agnieszka Walkowiak Andrzej |
Smykówko | Janusz Król | Kuzioła Anna
Szczerbowski Andrzej Zalewska Alina |
Wirwajdy | Artur Wiśniewski | Giza Aneta
Küchmeister Hubert Küchmeister Marcin Perczyński Marcin Sokołowski Ryszard |
Reszki | Władysław Wysocki | Lęga Tadeusz
Ostrowska Renata Rydel Monika Sieracka Iwona |
Turznica | Grażyna Ostas | Biernacki Czesław
Fijas Zdzisław Lenartowicz Marta Zalewska Julia |
Idzbark | Witold Bojar | Przemysław Zalewski
Aleksandra Kuc Tomasz Zimnicki Arkadiusz Cieślak Jacek Zalewski Katarzyna Wójcicka |
Wałdowo | Maria Sosnowska | Sławomir Bachanek
Bożena Król Grażyna Jarząbek |
Międzylesie | Dariusz Husar | Arkadiusz Stano,
Ewa Jurkiewicz-Kasza, Adrianna Konczanin, Arkadiusz Borkowski |
Warlity Wielkie | Monika Sobieska | Marcin Głowacki,
Leszek Szulc, Leszek Szypkowski, Zofia Grochowska, Jakub Głowacki, Marek Iwański |
Brzydowo | Elżbieta Kowalska | Renata Wojciechowska
Grzegorz Furtak Marek Cichewicz Jan Żeberek Marek Kuzioła |
Ornowo
|
Teresa Szłykowicz | Izabela Górska
Marta Kępka Łukasz Wielk |
Lubajny | Jan Ilnicki | Michał Nowicki
Przemysław Gajewski Marek Sawko Jadwiga Wiśniewska Katarzyna Rucińska Andrzej Bielski |
Zwierzewo | Jerzy Kamiński | Józef Gleba
Marian Skorupski Krzysztof Wroński Kazimierz Końpa Anna Dymerska Sylwester Cieślak |
Kątno | Renata Neugebauer | Daniel Kamiński
Teresa Nahibowicz Beata Chmielewska Aldona Bojanowska Dariusz Filipek Adam Kowalski |
Stare Jabłonki | Helena Boniecka | Agnieszka Grochal
Józef Motyliński Jan Piskorz Paweł Stabiński Danuta Żmijewska |
Samborowo
|
Jacek Grabowski | Wieńczysława Kajetanek
Sławomir Niesyt Sylwia Kieliszczyk Kamil Jackowski Paweł Brzozowski |
Tyrowo | Elżbieta Tomczyk | Anna Janicka
Iwona Płecha Patryk Mikołajczyk |
Bałcyny | Tomasz Chodakowski | Boruch Paweł
Chiliński Sławomir Maliszewska Natalia Piotrowicz Ewa |
Lipowo | Agnieszka Augustyn | Cieraciew Małgorzata
Czepek Janina Niedzielski Roman Ługiewicz Karolina Sieracka Krystyna Żuralski Marek
|
Kraplewo | Lucyna Łukawska | Drozd Arkadiusz
Gecarz Danuta Grunenberg Eugeniusz
|
Górka | Jan Wasiak | Czamajło Paulina
Głuszko Stanisław Walkowiak Michał |
Ostrowin | Jakub Czubak | Bednarczyk Alina
Blajda Stefan Gęstwicka Sabina Pych Teresa Świerczyńska Małgorzata |
Szyldak | Marek Szostek | Jerzy Gołoś
Andrzej Kaczor Adam Krupiński Marzena Panfil Bastek Patryk Szulc Bernard Wierszewski |
Kajkowo
|
Stanisław Milewski | Adam Bąk
Grzegorz Szymański Iwona Kozłowska Joanna Śliwińska Jerzy Ruszczak |
Durąg | Mariusz Ignatjuk | Mariusz Wasiak
Marzena Matuszka Joanna Kaczyńska Milena Rogozińska Albin Soboczyński |
Morliny | Henryk Krużewski | Agnieszka Bracka
Joanna Dymkowska Daniel Laborowski
|
Gierłoż
|
Marcin Sadowski | Kamil Urbański
Barbara Sternicka Justyna Krajewska-Urbańska Alicja Urbańska |
Lichtajny
|
Małgorzata Czerwonka | Aneta Iwańska
Karolina Rybarkiewicz Paulina Szypkowska Milena Czerwonka |
Grabin | Iwona Farasiewicz | Bogdan Brodecki
Anna Freigin Ewelina Freigin
|
Wygoda
|
Patryk Łodzikowski | Łodzikowska Irena
Wiesiołek Wiesława Elżbieta Nowakowska
|
Glaznoty | Grażyna Gasikowska | Andrzej Jaroszewski
Danuta Borucka Iwona Dąbrowska Bożena Krauzewicz
|
Klonowo | Halina Gotfryd
|
Józefowicz Katarzyna
Józefowicz Stanisław Markowska Magdalena
|
Wysoka Wieś | Martyna Kopiacka | Markowski Zdzisław
Perczyńska Lucyna Sobota Waldemar Tracz Jacek Trzęślewicz Grażyna |
Nastajki | Jarosław Kowalczyk | Anna Sontowska
Kinga Balcerzak Marta Chrostowska Radosław Chrostowski Dawid Makrucki |
Rudno | Szymon Woźniak | Radosław Chrzanowski
Natalia Kwaśniewska Artur Zbonikowski |
Naprom | Jacek Konkiel | Elwartowska Krystyna
Konkiel Katarzyna Smogorzewski Grzegorz Michalak Krzysztof Jędrzejak Agnieszka |
Smykowo | Magdalena Wójcik | Adriana Kaczyńska
Janusz Brodziński Angelika Olewniczak Rafał Kaczyński Monika Gera Przemysław Brodziński |