BUDOWA INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH NA OBIEKTACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE DĄBRÓWNO

W TYROWIE POWSTANIE POTĘŻNA ELEKTROWNIA FOTOWOLTAICZNA

W dniu 3 lipca 2020 r. podpisana została umowa z firmą RED ALERT Paweł Borzęcki z siedziba w Lublinie na wykonanie instalacji fotowoltaicznych na budynku (sala sportowa) Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrównie oraz na oczyszczalni ścieków w Dąbrównie. Wartość umowy opiewa na kwotę 305 040,00 zł. Termin wykonania prac w ramach umowy ustalony został na dzień 16.11.2020 r.

Inwestycja realizowana jest w ramach uzyskanego przez Gminę Dąbrówno dofinansowania w wysokości 85% z  Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020 w ramach projektu „Budowa instalacji fotowoltaicznych w gminie Dąbrówno”. Przedmiotem projektu jest budowa 3 instalacji fotowoltaicznych na potrzeby budynków użyteczności publicznej. Parametry techniczne instalacji fotowoltaicznych:

– Moc instalacji 20,48 kWp

– Moc instalacji 31,74 kWp

– Moc instalacji 35,84 kWp.

Cel główny projektu: poprawa jakości środowiska naturalnego poprzez budowę instalacji wykorzystujących energię słońca (fotowoltaika) na potrzeby 2 budynków użyteczności publicznej z terenu Gminy Dąbrówno mającej na celu produkcję energii elektrycznej z odnawialnych źródeł  energii.

Cele szczegółowe projektu:

– Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym bilansie energetycznym województwa warmińsko-mazurskiego;

– Zwiększenie ilości jednostek wytwarzania energii elektrycznej z OZE na terenie województwa warmińsko-mazurskiego;

– Zwiększenie zdolności wytwarzania energii odnawialnej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego;

– Zwiększenie zdolności wytwarzania energii elektrycznej z OZE na terenie województwa warmińsko-mazurskiego;

– Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do środowiska;

– Zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat Instalacji fotowoltaicznych w ramach działań informacyjno-promocyjnych.

Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczania powietrza, czyli będzie miała bezpośredni wpływ na ochronę środowiska.

Projekt jest kontynuacją projektu „WYKORZYSTANIE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII W CELU MODERNIZACJI PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DĄBRÓWNIE”, w ramach którego wymienione zostały istniejące źródła ciepła tj. kotły węglowe na system OZE, 2 szt. pomp ciepła wodno-solankowych o łącznej mocy 157,8 kW.

źródło: UG Dąbrówno

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.