CO ZDROŻEJE W 2021 ROKU?

CO ZDROŻEJE W 2021 ROKU?

2021 rok ma przynieść  wiele nowych podwyżek cen na wielu płaszczyznach.

Ceny prądu w górę, doliczona zostanie opłata mocowa, a Urząd Regulacji Energetyki potwierdził już nowe taryfy dla gospodarstw domowych. Za energię zapłacimy średnio o ok. 3,5% więcej w stosunku do roku 2020.

Płaca minimalna została podniesiona z 2600 zł brutto do 2800 zł brutto, a co za tym idzie wzrosną składki ZUS. Wynagrodzenie minimalne stawki godzinowej również wzrośnie, co także uderzy w kieszenie przedsiębiorców. Obie stawki wzrosną o 7,7%.

Podwyżce w 2021 roku ulegnie nawet abonament radiowo-telewizyjny, teraz trzeba będzie zapłacić 24,50 zł, czyli o 1,80 zł więcej niż w roku poprzednim.

Na sklepowych półkach pojawią się podwyżki i to nawet o 35-45%, a wszystko to za sprawą nowych podatków, np. podatek cukrowy oraz podatek handlowy.

Droższy chleb w 2021 roku, powodem tego jest między innymi wyższa cena prądu. Ceny za pieczywo pójdą w górę od 5 do 15%.

Droższa wymiana oleju w samochodzie, a to za sprawą dodatkowej opłaty depozytowej. Wszystko po to, żeby skończyć z wykorzystywaniem zużytego oleju silnikowego do celów opałowych. Resort finansów wskazuje, że proponowana wysokość maksymalna opłaty depozytowej to 10 zł za litr, a uwarunkowania rynkowe uzasadniają wprowadzenie opłaty na poziomie ok. 4,50 zł za 1 litr.

Podwyżki te może nie wyglądają teraz na zbyt duże, ale zapewne je odczuje nasz domowy budżet.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.