DZIŚ MIJA 15. ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

KAROL WOJTYŁA, PRZYSZŁY PAPIEŻ JAN PAWEŁ II, BYWAŁ W OSTRÓDZIE I OKOLICACH

2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, 264. zwierzchnik Kościoła katolickiego.

Karol Wojtyła, przyszły papież,  urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Swój pontyfikat  jako Jan Paweł II rozpoczął 16 października 1978 roku.

W dniu 8 kwietnia 2005 roku Jana Pawła II żegnało kilka milionów ludzi w Rzymie. W czasie piętnastu lat, jakie upłynęły od jego śmierci, odbyły się beatyfikacja i kanonizacja papieża Polaka. Rocznica celebrowana jest w nadzwyczajnych okolicznościach. Po raz pierwszy wierni nie mogą modlić się przy grobie w bazylice, bo jest ona zamknięta z powodu pandemii. Nie można też stanąć na placu Świętego Piotra.

Podczas swojego 27-letniego pontyfikatu papież był z rodakami w trudnych dziejowych czasach. Tym bardziej teraz, gdy na świecie szaleje pandemia, modlitwa za jego wstawiennictwem jest wiernym niezwykle potrzebna.

– Proszę Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry, o to, byśmy w 15 rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca znów się przy nim zjednoczyli. Bardzo Was proszę, niech nikogo nie zabraknie w tej duchowej wspólnocie 2 kwietnia o godzinie 21.37. Niech wzniesie się do nieba nasza modlitwa zawierzenia – apeluje kadynał Dziwisz.

Niespełna trzy lata po wyborze na papieża – 13 maja 1981 roku – na placu św. Piotra w Rzymie Jan Paweł II został ciężko ranny w zamachu na jego życie. Tło tego zamachu do dziś nie jest do końca wyjaśnione.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.