EGZAMIN ŻOŁNIERZY WOT

EGZAMIN ŻOŁNIERZY WOT

Nowi żołnierze 4 Warmińsko-mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli egzamin kończący 16-dniowe szkolenie podstawowe. Ćwiczenie odbyło się na terenie ośrodka szkoleniowego w 42 Batalionie Lekkiej Piechoty w Morągu.

Weryfikacją umiejętności nabytych w trakcie szkolenia jest tzw. „pętla taktyczna”. Do egzaminu przystąpiło 22 żołnierzy, w tym osiem kobiet. Żołnierze podzieleni na sekcje sprawdzali się w m.in. składaniu i rozkładaniu broni, wyznaczaniu azymutu, planowaniu zasadzki i reakcji na kontakt z przeciwnikiem oraz ewakuacji rannego z pola walki. Ważnym elementem było również zaliczenie strzelania indywidualnego. Pomimo trudnych warunków pogodowych, niełatwych zadań oraz intensywności całego szkolenia, wszyscy ukończyli egzamin w wynikiem pozytywnym.

 

Zwieńczeniem szkolenia będzie uroczysta przysięga wojskowa, która odbędzie się w niedzielę, 29 listopada, o godzinie 12:00, na terenie jednostki wojskowej w Morągu. Z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z COVID-19, uroczystość odbędzie się bez gości.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.