GMINA OSTRÓDA DRUGA W SAMORZĄDOWYCH IGRZYSKACH. WYGRAŁA IŁAWA.

GMINA OSTRÓDA DRUGA W SAMORZĄDOWYCH IGRZYSKACH. WYGRAŁA IŁAWA.

Na stadionie miejskim w Biskupcu odbyły się Letnie Igrzyska Samorządowe „O Puchar Marszałka”. Wśród reprezentacji 8 gmin znalazła się także gmina Ostróda, która w klasyfikacji generalnej ustąpiła pola tylko Iławie.

Do Biskupca przyjechało prawie czterystu zawodników z ośmiu warmińsko – mazurskich gmin, w tym mająca na swym koncie zwycięstwa w dotychczasowych imprezach drużyna gminy Iława. Samorządowcy-sportowcy rywalizowali w kilkunastu konkurencjach sportowych i rekreacyjnych.

Włodarze gmin musieli zaliczyć trójbój, polegający na rzucie podkową do celu, strzelaniu piłką do bramki oraz rzucaniu lotkami do tarcz. Były także biegi na różnych dystansach, skok w dal, turnieje piłki nożnej i siatkowej. Najsilniejsi zawodnicy wyciskali ciężary i przeciągali linę, najbardziej cierpliwi łowili ryby.

W drużynach byli pracownicy urzędów, szkół, działacze lokalnych organizacji sportowych i młodzież. – Gratuluję organizatorom igrzysk, dzięki którym nasi samorządowcy mają okazję pobawić się – mówiła wicemarszałek województwa Wioletta Śląska-Zyśk. – Rywalizacja sportowa pozwala im lepiej poznać się, to z pewnością może pomóc w codziennej, zawodowej współpracy.

Klasyfikację drużynową wygrali faworyci igrzysk – gmina Iława. Kolejne miejsca na podium zajęły gminy Ostróda, Lubawa, Wydminy, Biskupiec, Kolno, Dywity i Sorkwity. W rywalizacji wójtów i burmistrzów zwyciężył burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski.

Źródło: WWiM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.