GRUPA TEATRALNA Z SOSW W SZYMANOWIE Z NAGRODĄ PREZYDENTA MIASTA TCZEW ZA SPEKTAKL „NA SZNURKACH”

GRUPA TEATRALNA Z SOSW W SZYMANOWIE Z NAGRODĄ PREZYDENTA MIASTA TCZEW ZA SPEKTAKL "NA SZNURKACH"

W dniach 17–19 września 2019 r. na deskach tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki, z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego odbył się XVII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych.

Grupa teatralna „GRiM”, która działa przy Specjalnym ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie, brała w nim udział po raz pierwszy. W przeglądzie brało udział 28 grup teatralnych, między innymi z Gruzji, Macedonii, Litwy, Ukrainy i Rosji. Wszystkie przedstawienia były pełne emocji i dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Tematyka występów była różnorodna od lekkich, radosnych, aż po odważne i skłaniające do refleksji.

Poza wrażeniami teatralnymi organizatorzy przeglądu przygotowali niespodziankę dla wszystkich uczestników w postaci koncertu Michała Wiśniewskiego. W konkursie przyznano 20 wyróżnień i 8 nagród.

Zespół działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie  otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Tczewa za spektakl „Na sznurkach”. To już kolejny sukces grupy teatralnej i tego spektaklu, z którym młodzi aktorzy wywalczyli Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym w Lidzbarku Warmińskim oraz Nagrodę Rzecznika Praw Obywatelskich na Regionalnym Forum Teatralnym Placówek Kształcenia Specjalnego w Kwidzynie.

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.