GRUPA BOJOWA PEGAZ OSTRÓDA TRENOWAŁA W ORZYSZU

GRUPA BOJOWA PEGAZ OSTRÓDA TRENOWAŁA W ORZYSZU

4-8 lipca to był czas manewrów Combat Alert.

Na poligonie w Orzyszu ekipa Pegaz Ostróda  pojawiła już w środę rano. Początek nie był  pozytywny, ponieważ zaraz po rozstawieniu wywiało nam gdzieś w pole namiot, który już nie nadawał się do użytku Ale to nie zniechęciło chłopaków, ponieważ był z zanadrzu drug

Czwartek i piątek minął na ćwiczeniach taktycznych własnych oraz pętlę taktyczną z 15 Giżycką Brygada Zmechanizowana. Do dyspozycji były: rozkładanie i składanie broni na czas (Beryl), obrona przeciwlotnicza i zwalczanie czołgów, podkładanie min, ochrona przed bronią masowego rażenia, walka wręcz, medycyna pola walki.

W piątek o godz. 22 wyruszono w końcu w teren na 24h manewry. Walka była bardzo intensywna, ciężka, miała wiele zwrotów i w zasadzie można było ją wygrać ale niestety pozostaje  pogratulować drużynie przeciwnej.

Prócz samych manewrów był to czas integracji, zgrania, również innymi środowiskami proobronnymi i grupami ASG, nawiązano nowe kontakty.

Obecny czas to czas przemyśleń co poprawić, co szkolić, w jaki sprzęt musimy się doposażyć, tak aby w kolejnych manewrach być lepszymi.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.