KACPER KLONOWSKI WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA W SZACHACH!

Fundacja „Szalony Krasnolud”, Uczniowski Klub Sportowy KOPERNIK Olsztyn oraz Szkoła Podstawowa nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie,  zorganizowały tegoroczne Indywidualne Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków do lat 7 w Szachach. Mistrzostwa honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. W sobotnich (13.04) turniejach (osobno dla dziewcząt i chłopców), na dystansie 7 rund po pół godziny na zawodnika, wzięło udział 90 zawodników (23 dziewczynki i 67 chłopców).

Miłym akcentem  tych mistrzostw jest fakt, że 7-letni Kacper Klonowski przedszkola Promyczek w Ostródzie został Wicemistrzem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w szachach przedszkolaków! Serdecznie gratulujemy tego sukcesu..

Po 7 rundach 46 przedszkolaków zdobyło swoje pierwsze kategorie szachowe (15 dziewczynek, z czego 4 zawodniczki IV, a 11 zawodniczek V kategorię; 31 chłopców, z czego 30 zawodników zdobyło V, a 1 osoba IV kategorię szachową).