KAGANIEC WRÓSŁ MU W PYSK, DWA LATA NIE ŚCIĄGANY. WŁAŚCICIELKA SIĘ WYPROWADZIŁA

KAGANIEC WRÓSŁ MU W PYSK, DWA LATA NIE ŚCIĄGANY. WŁAŚCICIELKA SIĘ WYPROWADZIŁA

Psa z wrośniętym w pysk kagańcem uratowali pracownicy schroniska Psi Raj w Pasłęku. Zwierzę zostało znalezione na porzuconej posesji pod Małdytami. Ustalono, że przez 2 lata właścicielka psa nie zdejmowała mu kagańca.

Kobieta w teorii ”opiekująca” się psem zdecydowała się wyprowadzić, a psa zostawiła na posesji. Pracownicy schroniska pojechali na miejsce z lekarzem weterynarii. Pies wymagał natychmiastowej operacji, należało powycinać kaganiec wrośnięty w ciało. Wszystko ropiało. Jak się okazało kaganiec 2 lata nie był ściągany. Pies był bardzo chudy i ma zniszczoną psychikę. W budzie zalegała 30 centymetrowa warstwa błota.

Jak to biedaczysko się odżywiało? Pies prawdopodobnie był karmiony samym chlebem i jadł tylko małe kawałki, które przedostawały się przez kaganiec.

Sprawą zajęła się policja. Jak poinformowała Anna Karczewska z ostródzkiej policji, dochodzenie prowadzone jest pod kątem znęcania się nad zwierzętami. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem do 5 lat.

Foto: Schronisko Psi Raj

1 comments

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.