KIEDY WZNOWIENIE SESJI WS. PWIK? NIE WIADOMO. BURMISTRZ POSZEDŁ NA L4

SESJA CIEKAWA, ALE PRZERWANA. RADNI I PRACOWNICY PWIK POCZEKAJĄ NA BURMISTRZA

Na wznowienie Nadzwyczajnej XXI Sesji Rady Miasta (06.11) jeszcze poczekamy. Okazuje się, że burmistrz przebywa na zwolnieniu lekarskim od 8.11.2019r.

Sesja była bardzo ciekawa, dotyczyła głównie chęci uzyskania informacji od burmistrza dlaczego chce odwołać prezesa bardzo dobrze funkcjonującej spółki miejskiej jaką jest PWiK (Ta spółka podała wysokość finansowania jakie przekazała na biznesy powiązane z burmistrzem i nie zgodziła się pełni pokrywać strat wygenerowanych przez basen). Pracownicy PWiK gotowi byli strajkować w obronie swojego prezesa. Tutaj przeczytacie skrót z sesji.

Spotkanie zdecydowano się przerwać, ze względu na nieobecność Zbigniewa Michalaka, który miał wówczas miał wyjazd służbowy. Warto tutaj przypomnieć, że kiedy załatwiano formalności związane z organizacją sesji, włodarz nie poinformował przewodniczącego Rady Miejskiej o swojej nieobecności.

Przewodniczący RM wysłał zapytanie do Zbigniewa Michalaka, kiedy będzie mógł zjawić się na wznowieniu sesji. Miejmy nadzieję, że burmistrz poda jakiś termin. Chociaż nie można wykluczyć, że w międzyczasie wszystko zostało pozałatwiane i Michalak wycofał się z prób odwołania prezesa PWiK Sławomira Andrysiaka.

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.