KONSULTACJE SPOŁECZNE „STRATEGIA NA RZECZ ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU”

KONSULTACJE SPOŁECZNE "STRATEGIA NA RZECZ ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU"

W środę 28 września w Expo Mazury w Ostródzie odbyły się konsultacje społeczne projektu „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju i Urząd Miejski w Ostródzie.

Rządowy dokument, którego głównym architektem jest Wicepremier Mateusz Morawiecki, jest strategicznym planem zrównoważonego rozwoju Polski. W ramach prac nad Strategią Ministerstwo Rozwoju zorganizowało 12 konferencji oraz 32 konsultacje w 2 miastach powiatowych każdego województwa. Jednym z tych miast, dzięki współpracy z Ministerstwem Rozwoju, była Ostróda.

Na zaproszenie Burmistrza Ostródy na konsultacje przybyło ponad 100 reprezentantów samorządów, firm, organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy miasta.

Prezentację na temat „Rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” przedstawił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski. Temat samej Strategii został szczegółowo omówiony przez Stanisława Sudaka, Eugeniusza Sadowskiego oraz Daniela Balińskiego z Departamentu Strategii Rozwoju Ministerstwa Rozwoju.

Zainteresowanie uczestników konsultacji przejawiało się w żywej i merytorycznej dyskusji po przedstawionych prezentacjach. Poruszono wiele istotnych i strategicznych tematów, zwłaszcza w kontekście rozwoju naszego regionu. Z dokumentem i jego prezentacją można zapoznać się na stronie Ministerstwa Rozwoju www.mr.gov.pl

 materiał prasowy Urzędu Miejskiego w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.