KRZYSZTOF BRUŹDZIAK DEPUTOWANYM PARLAMENTU MŁODYCH

KRZYSZTOF BRUŹDZIAK DEPUTOWANYM PARLAMENTU MŁODYCH

Ostródzianin deputowanym Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej 23 listopada,  Krzysztof Bruździak z klubu KUKIZ15 uczestniczył w posiedzeniu, które odbyło się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Parlamentarzyści zasiadali w czterech blokach – komisjach tematycznych. Ds. ochrony praworządności, integracja europejska w świetle brexitu, zróżnicowana zielona Europa i wysokiej jakości uczenie się. Krzysztof Bruździak zasiadał w komisji ds. ochrony praworządności, w której złożył najwięcej, bo aż 18 projektów uchwał dotyczących niezależnych sądów, niezawisłych sędziów, ordynacji wyborczej, obligatoryjnych wiążących dla władzy referendów i wiele poprawek. Praca parlamentu i deputowanych polegała na stworzeniu projektu uchwały z danego bloku.

Na posiedzeniu została przeprowadzona debata, w której każdy mógł się wypowiedzieć oraz głosowania na temat przyjęcia bądź odrzucenia poprawek, projektów oraz całej uchwały, która łączyła projekty ze wszystkich bloków. W posiedzeniu brało udział 100 parlamentarzystów z całej Polski.  – „Było to niezapomniane przeżycie. Miło było mi reprezentować racjonalne centrum, klub KUKIZ15, miasto Ostróda, a zwłaszcza młodzież regionu. Sama debata odbywała się na bardzo wysokim poziomie, według mnie, na wyższym niż odbywa się to w prawdziwym parlamencie” – mówi Krzysztof Bruździak.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.