MATEUSZ ROGASKI Z OSTRÓDY WRAZ Z PRZYJACIÓŁMI PLANUJE ODWAŻNĄ WYPRAWĘ NA ISLANDIĘ

MATEUSZ ROGASKI Z OSTRÓDY WRAZ Z PRZYJACIÓŁMI PLANUJE ODWAŻNĄ WYPRAWĘ NA ISLANDIĘ

„Project Iceland – Wyprawa Życia” to projekt, który powstał spontanicznie z inicjatywy grupy przyjaciół mieszkających w różnych częściach Polski.

Przerażeni zmianami klimatycznymi, postanowili działać. Nienaturalne skoki temperatur, topnienie lodowców… Chcą zareagować – przekazać ludziom, a szczególnie młodzieży, która jest szczególnie narażona na skutki zmian klimatycznych, że zmierzamy ku zniszczeniu naszej Ziemi przez nas samych.

Chcemy samodzielnie zbadać teren szczególnie na te zniszczenia zagrożony i przeprowadzić akcję, która pokaże to czego się nauczyliśmy i co zaobserwowaliśmy.Nasz zespół składa się z 4 osób. Mateusz, Olga, Ola, Gosia – to właśnie ten skład ma zamiar wyruszyć na wyprawę w głąb Islandii. Wszyscy rozpoczęliśmy studia w tym roku. Mimo nieustającej nauki, nadal mamy energię do działania i do zmieniania świata na lepsze!

Młodzież poznała się na konkursie przeznaczonym dla młodych osób szczególnie zaangażowanych w życie społeczne.

Mamy doświadczenie w organizacji wydarzeń, pracy wolontariackiej i prowadzeniu działań na własną rękę. Wszyscy kochamy podróżować, a niektórzy z nas dodatkowo są związani z harcerstwem. Równolegle pracujemy nad wieloma projektami. Zmienianie świata nie jest nam obce – nie jest to pierwsza ani ostatnia akcja, w którą się angażujemy.  Dlaczego Islandia ? Piękno tego kraju zwala z nóg. Właśnie tam możemy zobaczyć dzikość natury, lodowce, zorze… To nasze ogromne marzenie, które pragniemy spełnić. Co chcemy tam robić ? Przede wszystkim podróżować i dokumentować – gejzery, lodowce, zorze, Reykjavik, gorące źródła… Naszym głównym celem jest nagranie spotu/ filmu pro-ekologicznego, gdzie pokażemy piękno Islandii – co możemy stracić, jeśli nie zaczniemy myśleć o środowisku. Chcemy także zdobyć wiedzę. Mamy zamiar zbadać lodowiec Vatnajokull, wcześniej opracowując go. Cel? Ludzie. A dokładniej ich świadomość. Uświadomienie, że zamiana kilkudziesięciu butelek plastikowych na jedną z filtrem – to dobra opcja! Pokazanie, że małe kroki są istotne. Udokumentowanie zmieniającego się krajobrazu Islandii. Przy tym chcemy dobrze się bawić, realizować marzenia i pasje oraz inspirować innych do aktywnego poznawania świata i dbania o niego.

Obecnie młodzież jest na etapie planowania wyprawy i zbierania środków na nią. Młodych można wesprzeć finansowo: https://zrzutka.pl/vvtfpw

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.