MIŁOŚNICY DOBREGO PIWA I SMAKU BAWILI SIĘ W EXPO MAZURY

MIŁOŚNICY DOBREGO PIWA I SMAKU BAWILI SIĘ W EXPO MAZURY

Kilkudziesięciu wystawców z całego kraju, w tym browary rzemieślnicze, żywność ekologiczną, pokazy, koncerty i występ gwiazdy weekendu – zespołu Closterkeller.

To mogli zobaczyć mieszkańców regionu i turyści w pierwszy weekend sierpnia odwiedzając Expo Mazury. W ten weekend na terenie Expo Mazury w Ostródzie odbyła się bowiem druga edycja festiwalu piw rzemieślniczych Browariada połączona z trzecią edycją festiwalu kuchni regionalnej i ekologicznej Festiwal Smaków. W ciągu trzech dni targowych uczestnicy mogli spróbować piw z kilkunastu browarów rzemieślniczych i kontraktowych z całej Polski oraz żywności tradycyjnej i ekologicznej z całej Polski. Na miejscu pojawili się zarówno przedstawiciele browarów z drugiego końca Polski, jak i szeroka oferta browarnictwa z Warmii i Mazur.

Wśród wystawców znaleźli sie m.in. reprezentanci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii i Mazur oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Na Festiwalu Smaków oprócz oferty sprzedażowej odwiedzający zobaczyli pokazy kulinarne prowadzone przez mistrza kuchni Wiesława Mergalskiego, a w niedzielę można było pogotować wspólnie z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem oraz Starostą Powiatu Ostródzkiego Andrzejem Wiczkowskim. W ramach części targowej Browariady odbyła się druga ostródzka giełda birofilów, której organizatorem był elbląski Północny Klub Birofilów. Podczas giełdy można było nabyć różnego rodzaju akcesoria i gadżety związane z piwem, wśród których nie zabrakło unikatowych przedmiotów piwnych z całego świata.

Przez trzy dni towarzyszyły wydarzeniu występy zespołów muzycznych w ramach organizowanego przez Expo Mazury Konkursu Młodych Kapel. Jury jednogłośnie zwyciężcą konkursu ogłosiło pochodzący ze słupska zespół NERV. Drugie miejsce zajął wokalista R&B/raper Patryk Stankiewicz znany jako Enigma ST a na najniższyms topniu podium uplasowali się reprezentanci Węgorzewa – kapela San Quentin. Drugi dzień weekendu targowego w Expo Mazury uświetnił występ legend rocka gotyckiego -zespołu Closterkeller.

TUTAJ FOTORELACJA Z BROWARIADY

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.