ZKM. MOŻLIWOŚĆ ANULOWANIA TRAS NA TERENIE GMINY. BRAK POROZUMIENIA NA LINII MIASTO-GMINA

ZKM. MOŻLIWOŚĆ ANULOWANIA TRAS NA TERENIE GMINY. BRAK POROZUMIENIA NA LINII MIASTO-GMINA

Urząd Miasta Ostróda informuje, że do przejazdów na terenie Gminy Wiejskiej Ostróda, niezbędne jest porozumienie pomiędzy Miastem Ostróda i Gminą Ostróda, ponieważ oba samorządy dopłacają do przewozów. Obecnie konieczne jest zawarcie aneksu dotyczącego nowej stawki dopłaty.

Jak informuje Urząd, Miasto dwukrotnie podejmowało próby zawarcia aneksu z Gminą – w maju i w sierpniu bieżącego roku. Obecnie oczekiwana jest ostateczna decyzja Wójta, a termin na jej podjęcie i zawarcie porozumienia upływa 6. września 2019 r. W przypadku zawarcia aneksu przewozy będą kontynuowane na dotychczasowych trasach. W przypadku braku porozumienia przewozy poza miastem będą musiały zostać wstrzymane z dniem 7. września.

Wyjaśniane jest także, że wymóg zawarcia nowego porozumienia (aneksu) wynika z konieczności zawarcia nowej umowy na przewozy. Z kolei nowa umowa na przewozy musiała zostać poprzedzona analizą, która zaktualizowała stawkę i wysokość dopłaty przez samorządy. Nowa stawka została przyjęta Uchwałą Rady Miejskiej w dniu 29. maja i wg nowej taryfy Miasto będzie dopłacać do przewozów. Gmina może stawkę przyjąć, ale nie musi i jeśli tego nie zrobi, będzie konieczne wstrzymanie przewozów autobusami miejskimi na jej terenie.

Ze względu na wysoki priorytet sprawy, są podejmowane działania, by od września wszystkie trasy funkcjonowały na dotychczasowych zasadach oraz by mieszkańcy obu gmin mogli swobodnie korzystać z komunikacji publicznej. Będziemy Państwa informować na bieżąco o postępach w sprawie.

źródło: Miasto Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.