NASI STRAŻACY POBIEGLI W TURNIEJU BARBÓRKOWYM

NASI STRAŻACY POBIEGLI W TURNIEJU BARBÓRKOWYM

W sobotę strażacy KPSP w Ostródzie oraz z jednostki w Morągu 10 wzięli udział w słynnym wielickim turnieju strażaków i ratowników.
Niezwykle wymagające zawody, które polegają na biegu zespołowym z poziomu 110 metrów na powierzchnię ziemi, odbyły się w Kopalni Soli w Wieliczce. Zawodnicy biegli Szybem Daniłowicza, ubrani w pełny ekwipunek bojowy i aparaty ochrony dróg oddechowych. Jest to ekstremalnie ciężki bieg, który wymaga od zawodników bardzo dobrego przygotowania fizycznego i zespołowości na każdym kroku. Bieg uznaje się za ukończony w momencie gdy cała drużyna dotrze na linię mety. W tegorocznej edycji udział wzięły dwie drużyny z naszej komendy.

Pierwszą drużynę tworzyli mł. kpt. Łukasz Zaniewski, mł. kpt. Daniel Szczesny i asp. Przemysław Żydaczek.  Druga drużynę tworzyli strażacy, którzy na co dzień służą w morąskiej jednostce ratowniczo-gaśniczej. Byli to sekc. Michał Budka, st. str. Karol Fafiński oraz st. str. Marcin Kędzierski. Strażacy przygotowywali się do zawodów przez kilka miesięcy. Trening był rozpisany w taki sposób aby w jak najlepszym stopniu przygotować organizmy do tego ekstremalnego wysiłku. Na trening składały się jazda na rowerze, biegi długodystansowe i trening biegowy po klatce schodowej wieżowca firmy Animex w Morlinach. Za umożliwienie treningu serdecznie dziękujemy firmie Animex. Strażacy trenowali głównie w czasie wolnym poza służbami.

Na starcie stanęło 86 drużyn z całej Polski, w tym 29 drużyn komend powiatowych/miejskich Państwowej Straży Pożarnej. Nasze drużyny były jedynymi reprezentantami województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsza drużyna, która debiutowała w tej imprezie zajęła znakomite 30 miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga drużyna była niewiele gorsza zajmując równie dobre 33 miejsce w generalce. W klasyfikacji drużyn PSP pierwszy skład zajął 19 a drugi 21 miejsce.

tekst: G. Różański, zdjęcia: K. Kuś/Ł. Zaniewski

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.