NAZWANIE BULWARU ”EUROPEJSKIM” TO WYJĄTKOWO KIEPSKI POMYSŁ?

NAZWANIE BULWARU ''EUROPEJSKIM'' TO WYJĄTKOWO KIEPSKI POMYSŁ?

Mamy wyniki tygodniowej sondy z naszego Fanpage’u. Pytanie dotyczyło Bulwaru ”Europejskiego”. Czy nazwa jest adekwatna, czy pasuje. Obserwujące nasz profi osoby w znacznej większości uważają, że ta nazwa to pomysł nietrafiony.

W ankiecie wzięło udział ponad 1400 osób i znaczna większość z nich, bo aż 82 procent, stwierdziła, że ta nazwa nie pasuje. Jako argument głównie podawano, iż nie ma związku z Ostródą, ani regionem i w najmniejszym nawet stopniu nie jest oryginalna. Tutaj jeden z przykładów  – Pewne wartości regionalne, a zwłaszcza narodowe warto pokazywać światu, a nie skrywać pod płaszczykiem starej zmurszałej europy, która potrzebuje wizerunku, jak stara wymalowana pudernica , lub ładnie ubrana w nie swoje ciuszki. Ostróda była i jest europejska i nie trzeba tego opisywać na tablicach. Warto zadbać o wizerunek regionu, jako nadzwyczaj przyjazny dla wszystkich, ale jako nasz Polski, Mazurski, Ostródzki – napisał pan Stanisław.

Przy okazji ankiety czytelnicy podawali również przykłady innych ciekawych nazw dla bulwaru i tutaj szczególną popularnością cieszył się komentarz pana Bartka, który napisał krótko – Bulwar Zachodzącego Słonca…

Nie sposób się nad tą sugestią nie pochylić. Ostródzki internet jest wręcz zalewany zdjęciami bulwaru wykonanymi gdy zachodzie słońce. Przestrzeń i specyfika naszego bulwaru powoduje, że przy tej scenerii nad jeziorem Drwęckim rzeczywiście jest magicznie.

Poniżej możecie zobaczyć sondę i poczytać komentarze ostródzian i mieszkańców okolic na temat bulwaru ”Europejskiego”.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.