OD JUTRA DO LASU WEJDZIEMY BEZ MASECZEK. CÓŻ ZA BŁYSKOTLIWA ZMIANA…

OD JUTRA DO LASU WEJDZIEMY BEZ MASECZEK. CÓŻ ZA BŁYSKOTLIWA ZMIANA...

Na konferencji prasowej informującej o zniesieniu niektórych obostrzeń Premier i Minister Zdrowia poinformowali, że do lasu będzie można wchodzić wyłącznie w maseczkach…

Jednak dziś w opublikowanym rozporządzeniu zmieniono tę kwestię i obecne przepisy pozwalają spacerować po lesie bez zakrywania ust i nosa. Chyba rządzący podrapali się po głowie i doszli do niezwykłego odkrycia – w przestrzeniach leśnych wirus nie ma na kogo się przenosić i noszenie maseczek nie jest konieczne. Cóż za błyskotliwa i szybka interwencja…

Ale mimo wszystko, lepiej późno niż wcale dochodzić do oczywistych wniosków.

Poniżej komunikat PAP:

Od poniedziałku będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce; w lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Środowiska. Jak podkreślono, decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia.

MŚ przypomniało, że od 20 kwietnia będzie można swobodnie wchodzić do lasów i parków narodowych w całej Polsce. „W lesie nie ma obowiązku korzystania z maseczki. Decyzje zostały podjęte po rekomendacji ministra środowiska Michała Wosia” – podkreślono.

Resort środowiska przekazał wytyczne dyrektorom parków narodowych, by „także one były dostępne dla odwiedzających”. „Dyrektorzy mogą w ramach lokalnego rozpoznania zamknąć określony rejon lub szlak, jednak nie cały park. Pracownicy i straże parków będą informować odwiedzających o wszystkich wyłączeniach” – czytamy.

„Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma” – powiedział Woś, cytowany w komunikacie.

Resort podkreśla jednocześnie, że decyzją Rady Ministrów niedostępna pozostaje mała infrastruktura leśna: urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania.

Ministerstwo środowiska zaapelowało także by względu na panującą suszę zachować szczególną ostrożność.

PAP

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.