OLSZTYN: SPRZECIWIAJĄ SIĘ SEGREGACJI SANITARNEJ. SKIEROWALI PETYCJĘ DO PREZYDENTA MIASTA

OLSZTYN: SPRZECIWIAJĄ SIĘ SEGREGACJI SANITARNEJ. SKIEROWALI PETYCJĘ DO PREZYDENTA MIASTA

Działacze z grupy „Wolni i Świadomi”, którzy na koncie mają nie jedną akcję antycovidową postanowili wystosować petycję do Prezydenta Miasta Olsztyn.

Na początku stycznia wystosowali pismo do Urzędu Miasta o następującej treści:

 

„Szanowny Panie Prezydencie,

W obecnym czasie ma miejsce w kraju (również na świecie), stosowanie niezgodnych z prawem praktyk segregacji sanitarnej i medycznej Polaków, mających na celu przymuszenie wolnych obywateli do „dobrowolnego” zaszczepienia się szczepionką na COVID 19. Działania polegające na szantażu rozwiązania stosunku pracy, wprowadzają pracodawcy służb medycznych, mundurowych, korporacje, niektórzy przedsiębiorcy.

Zapowiadany jest zakaz wobec obywateli którzy się nie zaszczepią, korzystania z linii lotniczych, udziału w wydarzeniach kulturalnych, sportowych, koncertach itp. Zwracamy się do Pana, jako wybranego przez nas gospodarza miasta, o podjęcie działań i wsparcia wprowadzenia uchwały przeciwdziałającej takim praktykom na terenie naszego miasta. Zaszczepienie się szczepionką na COVID 19 niesie ze sobą ryzyko, które w całości zostało przeniesione na obywateli, bowiem ani producenci, ani lekarze, ani rząd, nie chcą wziąć odpowiedzialności za jej skutki i powikłania poszczepienne. Epidemiolodzy, lekarze, naukowcy, różnią się w ocenie bezpieczeństwa tej innowacyjnej, nie stosowanej dotychczas w historii medycyny terapii genowej.

Dlatego też, żadna osoba, która nie zdecyduje się na to ryzyko, nie powinna być dyskryminowana poprzez łamanie praw pracowniczych lub uniemożliwianie jej brania pełnego udziału w życiu społecznym, wstępu do obiektów użyteczności publicznej, czy tez gorsze traktowanie w placówkach medycznych. Uważamy, że wyrażenie jasnego stanowiska w tej sprawie przez pierwszą osobę odpowiedzialną za przestrzeganie prawa w naszym mieście, jest jak najbardziej wskazane i uzasadnione, podobnie jak przyjęcie uchwały w przedmiotowej sprawie przez Radę Miasta Olsztyna Prosimy o poinformowanie nas o terminie w którym przedstawiona przez nas petycja będzie procedowaną na forum Rady Miasta Olsztyna.”

OLSZTYN: SPRZECIWIAJĄ SIĘ SEGREGACJI SANITARNEJ. SKIEROWALI PETYCJĘ DO PREZYDENTA MIASTA

 

„Chciałbym w tym miejscu wyrazić swoją opinię, iż stosowanie jakichkolwiek praktyk przymusu jest niewłaściwe. Uważam także, iż odpowiedzialność za zdrowie i życie własne, jak również najbliższych, wyraża się między innymi poprzez zapobieganie niebezpieczeństwom – w tym przypadku poprzez poddanie się zaszczepieniu. Ponadto zaznaczam, że szczepienia przeciwko wirusowi COVID-19 są na terenie kraju dobrowolne i do tej pory nie wprowadzono ustawy nakazującej szczepienie się_ przeciwko Sars-Cov-2. Jednocześnie nadmieniam, że Samorząd Olsztyna nie ma prawnych możliwości podjęcia aktu prawa miejscowego, który regulowałby stosunek prawny pomiędzy pracodawcą a pracownikiem we wskazanym przez Panią zakresie, ponieważ stanowią o tym przepisy Kodeksu Pracy i inne akty właściwe” – odpowiada prezydent Piotr Grzymowicz.

Aktywiści chcą, by miasto podjęło uchwałę, która będzie jasno mówiła o zakazie dyskryminacji osób, które nie chcą się zaszczepić. Chcą także, by samorząd otrzymał gwarancję od producentów szczepionek na skutki niepożądanych odczynów poszczepiennych.

foto: archiwum prywatne organizatora

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.