ORNOWO: NIEBEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE DO SZKOŁY

ORNOWO: NIEBEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE DO SZKOŁY

Jak powszechnie wiadomo wieś Ornowo została w połowie przecięta przez będącą w budowie drogę. Na poniższych zdjęciach zauważalne jest niebezpieczeństwo jakie dzieci napotykają, kiedy idą (bądź wracają) na zajęcia do Szkoły Podstawowej w Brzydowie. Wręcz manewrują między ciężkim sprzętem a nasypami.

W związku z zaistniałą sytuacją rodzice mocno martwią się o swoje pociechy – wykonawca odcinka budowanej drogi w Ornowie, firma Budimex, nie dość, że nie zapewniła uczniom normalnych warunków dojścia na przystanek znajdujący się za budową, to (co gorsze) naraża na niebezpieczeństwo ich zdrowie i życie. Dla przypomnienia dodam, że budowana nowa droga przecina wieś na połowę. W związku z jej budową zamknięto odcinek drogi łączącej Ornowo z Brzydowem i jak widać na zdjęciach, nie zapewniono mieszkańcom godnego i bezpiecznego przejścia z jednej połowy wsi do drugiej. Zgrozę budzi fakt, że na czas powrotu dzieci ze szkoły o godzinie 13:00 nie został wstrzymany na tym odcinku ruch ciężarówek i maszyn – pisze do nas jeden z rodziców.

Nie sposób z zatroskanymi rodzicami się nie zgodzić. Sam wzgląd na zdjęcia wystarczy, aby dostrzec z jak dużym niebezpieczeństwem zmagają się dzieci. Strach pomyśleć co może się stać, gdy jeden z operatorów ciężkiego sprzętu popełniłby nawet drobny błąd.

Do sprawy wrócimy.

1 comments

Popieram iż droga jest tragiczna. Z tego co widzę kierowcy wozidle zachowują się wzorowo zatrzymując maszynę za każdym razem gdy widzą przechodnia. Miejmy nadzieję że tak będą zachowywać się do końca.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.