OSTRÓDA LETNIĄ STOLICĄ WARMII I MAZUR!

OSTRÓDA LETNIĄ STOLICĄ WARMII I MAZUR!

Na stronie www.mazury.travel zakończyło się głosowanie na letnią stolicę Warmii i Mazur. Miło nam ogłosić, że tytuł ten zdobyła Ostróda. W sumie nic dziwnego – nazwa Perła Mazur zobowiązuje. Aby jednak nie było tak różowo, należy dodać, że głosowanie cieszyło się niewielkim zainteresowaniem. Dodatkowo mieszkańcy zdają sobie sprawę z tego, czego miastu brakuje. Jedną z najczęściej poruszanych kwestii jest brak kina, mimo, że znajduje się ono w polbliskim Morągu czy Łukcie. Martwi także sprawa basenu, który, jeśli sytuacja się nie zmieni, zamknie działalność 1 października.

dscn7198_wmA wracając do głosowania internautów. W całej sondzie oddano zaledwie 206 głosów, z tego ponad połowę na Ostródę. Inne miejscowości z naszego powiatu, na które oddano głosy to Dąbrówno i Morąg.

To już kolejne zwycięstwo Ostródy w internetowym głosowaniu. Wcześniej została najlepszym kurortem i letniskiem w województwie podczas sondy ogłoszonej na stronie www.polska.travel. Warto dodać, że inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem została uznana przez Polską Organizację Turystyczną najbardziej flagową imprezą jeśli chodzi o przyciąganie ruchu turystycznego

W głosowaniu na letnią stolicę Warmi i Mazur oddano w sumie głosy na 20 miejscowości. Poniżej przedstawiamy wyniki:

  1. Ostróda – 116 głosów
  2. Orneta – 30 głosów
  3. Bartoszyce – 17 głosówdscn6988_wm

Kolejne miejsca zajęły: Pasym, Giżycko i Lidzbark Warmiński. Internauci zagłosowali również na Barczewo, Biskupiec, Dąbrówno, Elbląg, Ełk, Gołdap, Iławę, Lidzbark, Morąg, Olsztyn, Olsztynek, Pasłęk, Reszel i Ruciane-Nidę

Oto, co możemy przeczytać na stronie www.mazury.travel o zwycięzcy głosowania:

„Ostróda od lat doskonale wykorzystuje swój potencjał turystyczny. Jego składowymi są: korzystne położenie, interesujące dziedzictwo kulturowe oraz nowoczesna infrastruktura turystyczna. Miasto leży nad dwoma dużymi jeziorami: Drwęckim i Pauzeńskim, oraz kilkoma mniejszymi. Kanał Elbląski łączy ten pierwszy akwen z Elblągiem i Zalewem Wiślanym, a odnogi kanału – z dscn0061_wmJeziorakiem i Iławą oraz ze Starymi Jabłonkami. Po zabytkowym szlaku wodnym kursują statki turystyczne. Można też pływać po nim kajakiem, podobnie jak po Drwęcy, która również przecina Jezioro Drwęckie. Wizytówką Ostródy jest nabrzeże tego jeziora z promenadą, kompleksem sportowo-rekreacyjnym, amfiteatrem. Działa tu również wyciąg nart wodnych. Plażę miejską zlokalizowano nad jeziorem Sajmino.

Do najważniejszych zabytków miasta należą: zamek krzyżacki z XIV w. (obecnie mieszczący muzeum, centrum kultury i biblioteka), gotycki kościół pw. św. Dominika Savio, neogotyckie kościoły: pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz ewangelicko-metodystyczny. Na wieży tego ostatniego znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta.Ostróda przyciąga rzesze turystów imprezami muzycznymi (Ostróda Reggae Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej), rekreacyjnymi, sportowymi.

 

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.