OSTRÓDA. URUCHOMIONO DRUGĄ WYPOŻYCZALNIE ROWERÓW DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

OSTRÓDA. URUCHOMIONO DRUGĄ WYPOŻYCZALNIE ROWERÓW DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W Ostródzie działa już druga wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych

W Ostródzie została uruchomiona kolejna bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Organizatorem wypożyczalni jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, mieszczące się przy ul. Słowackiego 40. Telefon kontaktowy do placówki: 89 646 08 13.

W wypożyczalni do dyspozycji jest sześć rowerów trójkołowych. Pojazdy mają specjalną, wytrzymałą konstrukcję, dzięki której mogą z nich korzystać osoby o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Rowery są bardzo stabilne, ponieważ posiadają odpowiednią masę i dwa tylne koła. Dodatkowymi udogodnieniami są pojemny koszyk na zakupy lub niewielki bagaż oraz obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie.

Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas. Wypożyczalnia w Ostródzie jest czynna w godzinach 11-19 przez cały tydzień.

Warto dodać, że pierwsza wypożyczalnia funkcjonuje w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Jana III Sobieskiego 9/205. W tym punkcie można wypożyczać chodziki, wózki i kule.

Wypożyczalnie Ostróda
Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Słowackiego 40, tel: 89 646 08 13
Odział Rejonowy PCK, ul. Jana III Sobieskiego 9/205, tel: (89) 646-38-10

OSTRÓDA. URUCHOMIONO DRUGĄ WYPOŻYCZALNIE ROWERÓW DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 comments

Jasne,że super pomysł! Szczególnie dla tych ludzi ,którzy zostali uwięzieni w swoich miejscowościach,bo autobus już nie zabiera . Tak jest w Kajkowie autobus zakręca na pętli a ludzi nie zabiera .Może tak dacie parę rowerów dla tych inwalidów z Kajkowa!A może zamiast kolejnego śniadanka za ludzkie podatki nasi włodarze usiądą i pogadają jak takie problemy NORMALNIE rozwiązać!! Kajkowianka!

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.