OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO W SZYLDAKU

OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO W SZYLDAKU
Dnia 28 września oficjalnie otwarto i oddano do użytku społeczności szkolnej boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Szyldaku.
Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski, Dyrektor SP Szyldak Robert Pestkowski oraz Sołtys Szyldaka Marek Szostek.
Po symbolicznym przecięciu wstęgi uczniowie przystąpili do aktywnego udziału w Dniu Sportu, który został zorganizowany z okazji otwarcia obiektu. Od teraz uczniowie i wszyscy chętni dorośli mają komfortowe warunki do uprawiania kilku dyscyplin sportowych – piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego. Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Sportu w ramach Programu Rządowego „Sportowa Polska”, przy wsparciu i zaangażowaniu Wiceministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacka Osucha oraz posła Zbigniewa Babalskiego.

 

Realizacja tej inwestycji pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych dla uczniów oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych dla całej gminy. Boisko stanie się miejscem aktywności sportowej, która wypełni czas dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko z Szyldaka, ale z terenu całej gminy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.