„PROFILAKTYKA SMYKA” TRAFI DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

"PROFILAKTYKA SMYKA" TRAFI DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Innowacyjny program „Profilaktyka Smyka” trafi do szkół podstawowych prowadzonym przez Gminę Miejską Ostróda.

Pedagodzy otrzymają gotowe narzędzie w postaci scenariuszy zajęć, kart pracy oraz pomocy dydaktycznych stanowiących innowacyjny i interesujący sposób do rozwijania odpowiedzialnych i bezpiecznych zachowań wśród małych dzieci.
Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce książeczki, spotyka się z czytelnikami w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji dziewczynkę ratuje bohater z niebieskim mundurze – policjant.
Przygody Poli za sprawą m. in. Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli stały się punktem wyjścia do kompleksowych, innowacyjnych działań, skierowanych do najmłodszych uczniów.
Aby o przygodach Poli usłyszały wszystkie dzieci, które zmagają się z takimi samymi problemami dnia codziennego, jak ich fikcyjna rówieśniczka, ostródzcy policjanci ruszyli do przedszkoli i szkół z nowym kompleksowym programem edukacyjnym pn. „Profilaktyka Smyka”. Od początku roku szkolnego funkcjonariuszom przedstawiają dzieciom sympatyczną Polę, ucząc tym samym o bezpiecznych zachowaniach.
źródło: UM Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.