PROGRAM INTERWENCYJNY ”ALARM!” W OSTRÓDZIE. KOMPROMITACJA BURMISTRZA?

Program Interwencyjny ”ALARM!” emitowany w TVP zainteresował się opisywaną przez nas sprawą Marleny Kaczmarczyk, która doznała złamania kręgosłupa tuż przy ostródzkim zamku. Wydarzenie miało miejsce przy zamku 6 lat temu, dziewczyna dalej walczy o sprawiedliwość.

Tematyka programu głównie odnosi się do unikania odpowiedzialności przez urzędników i gruncie rzeczy udowadnia, że tak właśnie jest.

W programie możemy zobaczyć wypowiedzi Marleny, jej taty, byłego Burmistrza Czesława Najmowicza, Senator RP Bogusławy Orzechowskiej oraz sytuację w Urzędzie Miasta, gdzie w głównej roli występuje Burmistrz Zbigniew Michalak. Przed obiektywami kamer włodarz stwierdza iż nie wiedział o tym, iż Marlena chce się z nim spotkać. Tymczasem z jego upoważnienia do biura interweniującej w tej sprawie Bogusławy Orzechowskiej w kwietniu trafiło pismo, które jednoznacznie wskazuje brak chęci podjęcia mediacji… Czyli pracownicy urzędu nie informują burmistrza o pismach ze strony Senatora?

Warto też dodać, że dwa dni przed filmowaniem reportażu Urząd Miejski podejmował próby kontaktu z Marleną i umówienia spotkania. Przypadek? Nagła zmiana zdania?

W końcowej części reportażu burmistrz stwierdził, że porozmawia z Marleną bez obecności kamer i kiedy tak też chciała uczynić – nie wpuścił jej do gabinetu. Wcześniej pisaliśmy w naszym artykule, że wyjście z inicjatywą, rozmowa z poszkodowaną osobą mogłaby pokazać jego odmienność od poprzednika Czesława Najmowicza w pozytywnym sensie. Tak się jednak nie stało.

Dziennikarz prowadzący program zadał na końcu reportażu istotne pytanie – Panie Burmistrzu.  Czy w przededniu referendum sytuacja Marleny nie jest dobrą okazją by pokazać, że lokalna władza nie lekceważy ludzi?

KLIKNIJ W PONIŻSZY OBRAZEK, BY OBEJRZEĆ REPORTAŻ

5 komentarzy

To teraz znowu burmistrz który jest od roku jest winny temu co się stało 6 lat temu? Ludzie wy jesteście jacyś niepoważni jedzcie to poprzedniego burmistrza i z nim zalatwiajcie sprawy. Chyba jakaś kasa poszła na odpalenie burmistrza żeby stara klika wróciła bo co niektórym się ukróciło wiec każdy chwyt teraz jest dobry.

Widzę że Michalak to taki Ostródzki Trump – ma cały establishment i media okoliczne przeciw sobie

Maciek tu nie chodzi o to , że Burmistrz jest winny za sprawę z przed 6 Lat, tylko o to , że ma innych w dupie , jeśli oczywiście tak było. Zero rozmowy , pomocy jakiej kolejek , bo uważa, że nic nie musi . Michalak wogole nie jest dla Ostródzian na to wychodzi . A co powiesz o łamaniu prawa przez Burmistrza jeśli chodzi o słynną aferę z zablokowaniem dojazdu na ul. Piastowską pomimo wyroku sądu ? Dopiero po interwencji , barierki zostały usunięte, a za czyje pieniądze ??? Ostródzian. Tak normalny Burmistrz się nie zachowuje . Ile jeszcze będzie afer z jego udziałem?? Pozdrawiam serdecznie

Jestem apolityczny jak wszyscy wiedzą. Referendum w Ostródzie to standard. Brzydzę się wykorzystywaniem spraw z przeszłości które nie powinny dotyczyć obecnego burmistrza. Postarajcie się bardziej to się przychyle i …

Michalak to beznadziejny gość dla mojej kochanej i pięknej Ostródy. Nie wiem co było 6 lat temu. Wiem jedno to jest despota i narcyz. Facet ma jakieś chore ego, te jego oświadczenie i podziękowanie:). Facet z PISu jesteś? Wiesz co Cie uratowało?, niestety wystawili Graczyka. Tylko to Cie uratowało. Dojedź do końca kadencji i dowidzenia.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.