REGION. NIEMAL ZAGŁODZONE BERNARDYN I KUNDELEK ZABRANE WŁAŚCICIELOM

REGION. NIEMAL ZAGŁODZONE BERNARDYN I KUNDELEK ZABRANE WŁAŚCICIELOM

Inspektorzy OTOZ Animals w Iławie uratowali dwa psy przed śmiercią głodową. 

Obie interwencje miały miejsce wczoraj, tj. w poniedziałek, 5 listopada. Pierwsza interwencja dotyczyłą bernardyna, którego później nazwano Benio. Benio najpierw trafił do lecznicy, następnie do schroniska. Niestety jego stan jest nadal określany jako ciężki. Iławskie schronisko zapowiada, że będzie walczyć o jego życie.

Nie wiem, co z tym zrobić, widać mu wszystkie żebra– to treść kolejnego poniedziałkowego zgłoszenia. Tym razem inspektorów wezwano do miejscowości, którą dobrze już znali ze wcześniejszych interwencji…

Jak się okazało, właścicielem Barta była osoba z sądowym zakazem posiadania zwierząt. Ten pies także został odebrany. Trafił do hotelu dla psów „Psia Przystań”, gdzie czeka na adopcję.

Jednocześnie apelują o pomoc dla psiaków. Potrzebna jest karma (najlepiej Royal Canin Gastro Intestinal), a ponadto środki na szczepienia ochronne, odrobaczenie i odpchlenie, które można przekazywać na konto schroniska (PKO BP 09 1020 1853 0000 9002 0216 8136).

Schronisko szuka też nowego, lepszego domu dla czworonogów. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z przytuliskiem pod numerem telefonu 531 532 085.

Zdjęcia: Inspektorat OTOZ Animals w Iławie.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.