REKORD FREKWENCJI RAJDU DYLEWSKA GÓRA

REKORD FREKWENCJI RAJDU DYLEWSKA GÓRA

Za nami  XVII już edycja Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. W tym roku dopisała pogoda, a przede wszystkim frekwencja. Na starcie nad REKORD FREKWENCJI RAJDU DYLEWSKA GÓRA  jeziorem Sajmino stanęło blisko 800 rowerzystów.

Na trasę wyruszył cały peleton Tour de Gmina Ostróda- od najmłodszych po najstarszych, z kraju jak również z zagranicy. Byli i młodsi i starsi, doświadczeni i nowicjusze. Uczestnicy mieli ok. 23 kilometry  do pokonania w drodze na szczyt najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur. Trasa rajdu wiodła wytyczonymi i oznakowanymi szlakami rowerowymi wśród malowniczych krajobrazów gminy Ostróda. Choć nie zawsze było z górki, czasem trzeba było podprowadzić rower, słowa uznania dla wszystkich uczestników, którzy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy dojechali na metę.

REKORD FREKWENCJI RAJDU DYLEWSKA GÓRAZwieńczeniem, rozpoczynającej się w Kajkowie trasy był rodzinny piknik nieopodal szczytu Góry Dylewskiej. Ten najwyższy punkt Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, 312 m n.p.m. – wznosi się w Wysokiej Wsi. Na mecie na uczestników czekał już posiłek regenerujący siły oraz liczne atrakcje. Tradycyjnie podczas rajdu działała ,,Rajdowa Poczta” – każdy z uczestników miał okazję bezpłatnie wysłać pozdrowienia z rajdu do rodziny i przyjaciół na specjalnie przygotowanych tematycznych pocztówkach, jak również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.  Podczas pikniku najmłodsi uczestnicy mogli bezpłatnie korzystać z parku rozrywki oraz z konkursów rekreacyjno-sportowych. Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas tegorocznej imprezy. Ponadto na Górze Dylewskiej wszyscy mieli okazję zobaczyć prezentację platformy edukacyjnej OZE oraz pokazy ratownictwa medycznego i strażaków. W konkursach rekreacyjnych do wygrania były atrakcyjne nagrody. Zaś na koniec rozlosowana została REKORD FREKWENCJI RAJDU DYLEWSKA GÓRAnagroda główna, jaką był rower, który wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Trzeba dodać, że była to już siedemnasta edycja rajdu na Dylewską Górę. Za rok rajd osiągnie pełnoletność, więc z pewnością przygotujemy na tę okoliczność wyjątkowe niespodzianki.

źródło: Gmina Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.