RUSZYŁ PROCES POLICJANTA, KTÓRY PIJANY SPOWODOWAŁ WYPADEK W IŁAWIE

BYŁY BURMISTRZ DALEJ BRONI SWOJEGO IMIENIA W SĄDZIE

Przed Sądem Rejonowym w Iławie rozpoczął się proces byłego już policjanta, oskarżonego o spowodowanie wypadku po pijanemu i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Wypadek wydarzył się na początku lutego 2018 roku na jednym z głównych skrzyżowań w Iławie. Ucierpiała w nim pięcioosobowa rodzina. Przez wiele miesięcy nie udawało się ustalić sprawcy, chociaż już 2 godziny po zdarzeniu, policja wiedziała kto jest właścicielem auta, które uczestniczyło w wypadku. Chodziło o Tomasza M. funkcjonariusza iławskiej komendy. Badany alkomatem po wypadku, miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W początkowej fazie postępowania, do winy miała przyznać się żona policjanta, jednak później zmieniła zeznania. Śledczy w końcu uznali, że winny jest Tomasz M. i skierowali do sądu akt oskarżenia. Dziś odbyła się pierwsza rozprawa. Zeznawali m.in. poszkodowana w tym wypadku pani Dorota.

Zeznania składali także policjanci iławskiej komendy. Oskarżony, były policjant, odmówił składania wyjaśnień. Na razie nie wiadomo kiedy zapadnie wyrok. W tej sprawie toczy się odrębne postępowanie dotyczące próby utajnienia sprawcy. Takiego przestępstwa mieli dopuścić się inni funkcjonariusze iławskiej komendy, którzy kryli kolegę z pracy.

Źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.