SAMORZĄDOWY KONKURS NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

SAMORZĄDOWY KONKURS NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

SAMORZĄDOWY KONKURS NASTOLATKÓW „OŚMIU WSPANIAŁYCH”

5 marca 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Ostródzie, odbyło się posiedzenie Kapituły miejskiego etapu Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu. Konkurs jest dwuetapowy – na poziomie lokalnym kandydatów ocenia samorządowa Kapituła, zaś jego zwycięzca uczestniczy w etapie drugim, w którym rywalizuje z triumfatorami konkursów z innych samorządów z całej Polski.
W naszym mieście – w kategorii „Ósemka Junior”, obejmującej uczniów klas siódmych i ósmych – do konkursu zgłoszonych zostało pięcioro wolontariuszy oraz jedna grupa wolontariatu.
Miejskie szkoły podstawowe reprezentowali uczniowie:
SP 1 im. Armii Krajowej – Julia Karczewska i Maria Dzieniszewska,
SP 2 im. Gustawa Gizewiusza – Anastazja Siejk,
SP 4 – Grzegorz Kottewicz,
SP 5 im. Janusza Korczaka – Szkolne Koło Wolontariatu „Szafirki”,
SP 6 im. Kornela Makuszyńskiego – Amelia Podybajło.
Lokalna Kapituła Konkursowa pracująca pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Miasta Ostróda, Pani Agnieszki Majewskiej-Pawełko, dokonała oceny osiągnięć zgłoszonych kandydatów na podstawie analizy przekazanych kart uczestnictwa oraz przeprowadzonej indywidualnej rozmowy z uczestnikami konkursu. W ocenie uwzględniono dwa elementy – kryterium pracy (obejmujące m. in. konsekwencję w działaniu, motywy kandydatów czy ich wytrwałość) oraz kryterium postawy (umiejętność i chęć współpracy, pogodę ducha, odpowiedzialność). Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem w działania na rzecz innych i wspaniałą, godną naśladowania postawą.
Wyniki pierwszego lokalnego etapu konkursu ogłaszaliśmy zwykle podczas uroczystej „Gali Ośmiu Wspaniałych”. Jednak ten rok jest specyficzny ze względu na sytuację pandemiczną. Już niebawem dowiemy się, kto został zwycięzcą tej szlachetnej rywalizacji i będzie reprezentował nasze miasto w eliminacjach ogólnopolskich.
źródło: UM Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.