SEGREGOWANIE ŚMIECI NIE MUSI BYĆ TRUDNE

SEGREGOWANIE ŚMIECI NIE MUSI BYĆ TRUDNE

Od 1 czerwca 2020 r, jako. mieszkańcy gmin tworzących Związek Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego mamy obowiązek segregować odpady. Segregowanie śmieci nie musi być trudne! Przez najbliższe kilka miesięcy będzie trwała kampania informacyjna pod nazwą #AkcjaSegregacja, w której będziemy podpowiadać jak radzić sobie z odpadami i jak segregować je prawidłowo.

Gdzie wyrzucić karton po soku? Do którego kosza powinny trafić obierki, a gdzie resztki z kurczaka? Czy trzeba myć słoik przed wyrzuceniem go do SZKŁA?

Na te i wiele innych pytań mieszkańcy znajdą odpowiedź na stronie www.SegregujeMy.info, gdzie prócz praktycznych informacji znajduje się też specjalna wyszukiwarka! Dzięki wyszukiwarce mieszkańcy mogą szybko i wygodnie sprawdzić, do którego kosza wyrzucić produkowane przez siebie odpady. Wyszukiwarka już zawiera ponad 100 rekordów i jest na bieżąco uzupełniana o kolejne pozycje, które zgłaszają użytkownicy.

Podstawowe zasady dotyczące selektywnej zbiórki odpadów np. o tym, że „Nie myjemy opakowań, słoików i innych odpadów”, lub „Segregujemy tylko czysty papier, papier brudny i mokry zawsze trafia do ZMIESZANYCH” Mieszkańcy mogą znaleźć także na stronie kampanii na Facebooku: www.facebook.com/SegregujeMy. Codziennie pojawiają się na niej nowe informacje i porady.

Akcja edukacyjna ma ułatwić mieszkańcom wprowadzenie ekologicznych nawyków do swojego życia i mamy nadzieję, że wspólnie łatwiej nam będzie się nauczyć nowych zasad.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.