SMYKÓWKO MIEJSCEM WYLEWANIA ODPADÓW. GMINA ZAWIADOMIŁA POLICJĘ I WIOŚ

SMYKÓWKO MIEJSCEM WYLEWANIA ODPADÓW. GMINA ZAWIADOMIŁA POLICJĘ I WIOŚ

We wsi Smykówko położonej w Gminie Ostróda mieszkańcy muszą zmagać z bardzo nieprzyjemnym, brudym problemem. Od jednej z mieszkanek wsi otrzymaliśmy sygnał w tej sprawie. 

Już dłuższego od czasu rozlewane są na terenie wsi chemikalia, niech o tym świadczy fakt, że w miejscu rozlewania utworzyły się bajora, zbiorniki wypełnione gęstą breją, z nie do końca przejrzystym nalotem.

Mieszkańcy wsi mają dość, ponieważ nieprzyjemny zapach roznosi się na sporą odległość od źródła czyli miejsca rozlewania nieczystości. A najgorsze w tym wszystkim zdaje się być to, że za ten stan rzeczy odpowiada lokalny gospodarz. Sprawa jest poważna, ponieważ poprzez wody gruntowe zanieczyszczenia mogą przedostawać się dalej do naturalnych zbiorników wodnych.

W sprawie zainterweniowała już Gmina Ostróda, która informację o wylewaniu nieczystości w miejscowość Smykówko otrzymała w ostatni weekend. – W wyniku zastanej sytuacji poinformowano policję oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie. Po wspólnym zbadaniu sytuacji wraz z policją i WIOŚem, sprawę do dalszego procedowania przejął WIOŚ Olsztyn – poinformował Karol Hładyszewski, Podinspektor Gospodarki Komunalnej Gminy Ostróda.

Sprawa nie ma jeszcze swojego finału, ale zaangażowanie w to służb z pewnością spowoduje, że osoba, która przyczynia się do degradacji środowiska, dwa razy się zastanowi zanim zrobi to ponownie. Poczekamy jeszcze na wyniki badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Jeśli okaże się, że te zanieczyszczenia miały potencjał do szybkiego roznoszenia się i mogły być szkodliwe dla ludzi i zwierząt, to tę osobę może czekać poważna odpowiedzialność karna.

Do sprawy wrócimy.

 

1 comments

Najciekawsze jest to że niedaleko są studnie skąd pobierana jest woda do wodociągu. Trują nas. Czemu dopiero teraz ktoś to zauważył?

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.