SPECJALISTYCZNE ŁÓZKA TRAFIŁY DO CHORYCH DZIECI DZIĘKI AKCJI W STARYCH JABŁONKACH

SPECJALISTYCZNE ŁÓZKA TRAFIŁY DO CHORYCH DZIECI DZIĘKI AKCJI W STARYCH JABŁONKACH

Dzięki policjantowi z Olsztyna, st.asp. Dariuszowi Otrembie, 11 października 2020 r. odbył się VI BIEG NA RZECZ DZIECI CHORYCH NA NOWOTWORY. Patronatem bieg objął nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, a gospodarzem zawodów po raz kolejny był Hotel Anders.

Trasa biegu mierzyła 5 km i biegła przez piękne tereny Nadleśnictwa Stare Jabłonki. Ze względu na obostrzenia udział w biegu wzięło stu czterdziestu ośmiu zawodników, natomiast w części wirtualnej ponad dwustu. W biegu uczestniczył 12-krotny mistrz świata w żeglarstwie Karol Jabłoński. Jego obecność dodała energii młodszym zawodnikom, którzy pierwszy raz w życiu pokonali dystans 5 km. Patronat nad zawodami objął nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Całe wpisowe z biegu przeznaczone zostało na zakup dwóch specjalistycznych łóżek o łącznej wartości 30 000 PLN. W połowie stycznia  łóżka dotarły do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie nastąpiło formalne ich przekazanie dla Klinicznego Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej.

Organizator biegu, st. asp. Dariusz Otremba składa serdeczne podziękowania gospodarzowi, sponsorom, partnerom, oraz Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie, bez którego wsparcia bieg mógłby się nie odbyć. Szczególne podziękowania należą się  wszystkim uczestnikom biegu, którzy swoją obecnością wsparli inicjatywę niosącą pomoc innym.

(do/rj)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.