SZKOLENIE WOT NA TERENIE POWIATU OSTRÓDZKIEGO

SZKOLENIE WOT NA TERENIE POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową w 42 batalionie lekkiej piechoty szkolili się terenie powiatu ostródzkiego.

 

W ubiegły weekend żołnierze z Morąga szkolili się na terenie powiatu ostródzkiego. Główny nacisk skierowany był na szkolenie strzeleckie w ramach, którego żołnierze wykonali strzelanie w sekcji dwuosobowej. W trakcie szkolenia doskonalono zasady walki w terenie zurbanizowanym, poznano zasady pełnienia służby wartowniczej i patrolowania pasa przygranicznego.

 

Kto może ubiegać się o służbę w 4. W-MBOT?

Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność jest nadal aktualne. O służbę w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej może ubiegać się każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe. 4. W-MBOT po raz kolejny organizuje szkolenia podstawowe w trakcie ferii zimowych. To oferta skierowana przede wszystkim do uczniów i nauczycieli, którzy przerwę w nauce chcą wykorzystać na szkolenie wojskowe. Jeśli jesteś zainteresowany służbą w 4WMBOT skorzystaj z uproszczonej procedury rekrutacji do niezbędnego minimum! Skontaktuj się z naszym rekruterem, który w jeden dzień załatwi wszystkie formalności po czym będziesz mógł sprawdzić się w mundurze!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.