TRWA NABÓR WNIOSKÓW DO PROJEKTU „AKTYWIZACJA OSÓB OD 30 ROKU ŻYCIA”

TRWA NABÓR WNIOSKÓW DO PROJEKTU „AKTYWIZACJA OSÓB OD 30 ROKU ŻYCIA”

TRWA NABÓR WNIOSKÓW DO PROJEKTU „AKTYWIZACJA OSÓB OD 30 ROKU ŻYCIA”

Masz 30 lat lub więcej i jesteś osobą bezrobotną? A może prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad zatrudnieniem pracownika? Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie prowadzi nabór wniosków do projektu „Aktywizacja osób od 30 roku życia w powiecie ostródzkim (2021)”, finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014 – 2020. W projekcie można skorzystać z wielu różnorodnych form pomocy – dotacji, refundacji, prac interwencyjnych, szkoleń lub staży.

– Dysponujemy kwotą ponad półtora miliona złotych, przewidzianą na aktywizację osób powyżej 30 roku życia – mówi Mariusz Bojarowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostródzie. – Bardzo zależy nam na tym, żeby środki którymi dysponujemy zostały zaangażowane w powiecie ostródzkim i skorzystały z nich osoby bezrobotne oraz przedsiębiorcy, a dzięki działaniom projektowym nastąpiło zwiększenie zatrudnienia i rozwój przedsiębiorstw.

„Aktywizacja osób od 30 roku życia w powiecie ostródzkim (2021)” to projekt skierowany do osób zarejestrowanych jako bezrobotne, które mieszkają na terenie powiatu ostródzkiego i znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Z pomocy mogą skorzystać osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niepełnosprawnościami, osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby o niskich kwalifikacjach, a także bezrobotni mężczyźni w wieku 30-49 lat z powiatu ostródzkiego, którzy nie należą do kategorii osób bezrobotnych, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. W tym ostatnim przypadku udział w projekcie ma doprowadzić do podwyższenia lub nabycia nowych kwalifikacji czy kompetencji zawodowych lub utrzymania i formalnego potwierdzenia kwalifikacji lub kompetencji.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostródzie przyjmuje obecnie wnioski na pięć różnorodnych form aktywizacji zawodowej. Są to: dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości do 25 tysięcy złotych, refundacje kosztów wyposażenia/ doposażenia stanowisk pracy w wysokości do 30 tysięcy złotych, dofinansowanie wynagrodzeń w ramach prac interwencyjnych, a także szkolenia zawodowe oraz staże.

Więcej informacji, wzory wniosków oraz dokładny opis oferowanych w ramach projektu form pomocy, można znaleźć na stronie ostroda.praca.gov.pl.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.