W MORĄGU RÓWNIEŻ ŚWIĘTOWANO DNI MIASTA

W MORĄGU RÓWNIEŻ ŚWIĘTOWANO DNI MIASTA

W dniach 03-04.08.2019 r. odbyły się Dni Morąga. Program dwudniowej imprezy organizatorzy wypełnili różnymi atrakcjami. Było koncertowo i kolorowo.

Dni Morąga zainaugurowane zostały koncertem Joanny Paczkowskiej. W dalszej części obchodów wystąpił zespół „BRASS”. Gwiazdami wieczoru byli: Filip Lato i Jula. Dzieci, młodzież i dorośli świetnie bawili się podczas Festiwalu Holi, czyli Święta Kolorów. Świetna zabawa przyciągnęła tłumy zainteresowanych. Kolejną atrakcją był casting zorganizowany przez Centrum Filmowe ATV z Łodzi. Jest to największa w Polsce firma castingowa, poszukująca dzieci i młodzież do reklamy, telewizji i filmu. Dzieci mogły również skorzystać z zabawy z Myszką Miki. Animatorzy z „Animacji Sezamkowych” z Olsztyna przeprowadzili wiele gier i konkursów dla dzieci.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Morągu przeprowadziło badania poziomu cukru i ciśnienia. Do badań zachęcali nie tylko przedstawiciele Koła i Poradni Diabetologicznej m.in. Urszula Tomkowiak ale i Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu Elżbieta Gelert. Pierwszego dnia imprezy w ramach dni miasta w parku przy stadionie odbywała się akcja „Postawmy Kubę do pionu”. Był to 12 godzinny bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie Leśny Cross oraz Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Drugi dzień święta miasta rozpoczął się koncertem Pauliny Podębskiej. Następnie na scenie wystąpił Tomasz Fridrych, Mirosław Jagielski z zespołem. Dni Morąga zakończył koncert zespołu „Farba”. Sportowym akcentem imprezy były turnieje szachowe i warcabowe, które przeprowadził Roman Kazimierczak.

Podczas dwudniowych obchodów dni miasta między koncertami odbywały się konkursy.

Na uczestników wydarzenia czekały również stoiska gastronomiczne i handlowe, a dla najmłodszych dmuchańce.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.