WIOSENNE INSPIRACJE W DOMU SENIORA

WIOSENNE INSPIRACJE W DOMU SENIORA

W ramach funkcjonowania Rady Młodzieży oraz Klubu Aktywnych Hufca Pracy w Ostródzie odbył się cykl spotkań uczestników z podopiecznymi Centrum Integracji Społecznej w Ostródzie.

W nawiązaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych młodzież wraz z Seniorami wzięła udział w warsztatach krawieckich pod opieką wychowawcy Łucji Łabuś, podczas których powstały piękne, kolorowe tulipany z tkanin bawełnianych. W kolejnych spotkaniach wykonane zostały ozdoby świąteczne, które stały się elementem ozdobnym świetlicy seniorów.

Kolejną z akcji w ramach działania członków Rady Młodzieży  były wiosenne porządki u seniorów. W sobotę 13 kwietnia br. dwóch uczestników z klasy II BS „ws” pomogli odkurzyć i wytrzepać dywany samotnej starszej Pani Marysi, która przez problemy zdrowotne nie mogła zrobić tego sama.

Zarówno młodzieży jak i emerytom bardzo spodobała się taka współpraca, były wspólne pogawędki, śpiewanie ludowych piosenek. Tego typu projekty są doskonałym przykładem działań międzypokoleniowych. Uczą nas jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem, są świetnym impulsem pracy na rzecz lokalnej społeczności i wzbogacają nasza codzienność.

 

Autor tekstu: Łucja Łabuś

Zdjęcia: Łucja Łabuś

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.