WOT: MAMY POMOC WE KRWI

WOT: MAMY POMOC WE KRWI
Żołnierze 42 batalionu lekkiej piechoty kolejny raz dołączyli do akcji honorowego krwiodawstwa. Akcja terytorialsów z Morąga była odpowiedzią na apele placówek medycznych związana z uzupełnieniem zasobów krwi.

Z powodu zbliżającego się sezonu wakacyjnego zauważalne jest zmniejszenie się jednostek krwi w bankach. Pojawiła się obawa, że może jej zabraknąć. Dlatego żołnierze postanowili kolejny raz oddać najcenniejszy dar. Dzięki współpracy z RCKIK w Olsztynie mogli to zrobić za pośrednictwem personelu stacji krwiodawstwa, który przyjechał do jednostki.
,,Jestem honorowym dawcą krwi ponieważ kiedyś, sama otrzymałam dwa woreczki tego daru. Moja mama zmarła na chorobę krwi i też dużo jej otrzymała podczas leczenia. Jest to bezcenny składnik naszego życia i nie kupisz tego w żadnej aptece, więc jeśli tylko mogę pomóc a zarazem odwdzięczyć się za to co otrzymałam to robię to bez zastanowienia się”- st. szer. Agnieszka Nadziejko
W dniu dzisiejszym udało się zebrać blisko 12 litrów krwi. Oddawanie krwi to bardzo ważny aspekt działań przeciwkryzysowych WOT. Żołnierze zachęcają w ten sposób wszystkich, aby podzielili się krwią – tym cennym darem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.