WYJĄTKOWA, PIERWSZA PRZYSIĘGA NA SWÓJ SZTANDAR

WYJĄTKOWA, PIERWSZA PRZYSIĘGA NA SWÓJ SZTANDAR

Już jutro (w niedzielę) żołnierze ochotnicy szkolenia podstawowego będą po ostatecznym egzaminie, który podczas szkolenia jest zwieńczeniem dwóch tygodni intensywnych ćwiczeń.

Egzamin zwany „Pętlą taktyczną” jest sprawdzeniem poziomu wyszkolenia, sprawności bojowej oraz zachowania i działania żołnierza na polu walki poprzez sprawdzenie umiejętności realizacji wybranych zadań taktycznych.

Słowa roty przysięgi wypowie ponad 50 Żołnierzy, którzy będą po raz pierwszy składać przysięgę na świeżo wręczony sztandar Brygady. Program uroczystości przewiduję również promocję 42 żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy ostatnie 3 miesiące realizowali kurs podoficerski „Sonda”. Uroczystość odbędzie się 18 października o godz. 10:00 na Placu Apelowym 20 Brygady Zmechanizowanej przy ulicy Wojska Polskiego 33 w Morągu.

Wszystkie czynności związane z uroczystością, zostaną dostosowane do obecnych wymogów bezpieczeństwa i zaleceń służb sanitarnych. Z przykrością informujemy, że na uroczystości nie będzie, zwykle licznego grona znamienitych gości oraz rodzin bliskich żołnierzy. Wychodząc z ukłonem dla osób, które nie będą mogły być fizycznie podczas przysięgi będzie nagrywana transmisja na żywo na kanale YouTube Wojska Obrony Terytorialnej.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.